Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Referendum przebiega bez zakłóceń

0
Podziel się

#
dochodzi informacja policji
#

bEqNsIDF

# dochodzi informacja policji #

13.10. Warszawa (PAP) - Odbywające się w Warszawie referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz przebiega bez zakłóceń - dowiedziała się w niedzielę PAP w Komendzie Stołecznej Policji.

"Zarówno w sobotę jak i w niedzielę do południa stołeczna policja nie otrzymała żadnych informacji dotyczących jakichkolwiek incydentów, które mogłyby mieć związek z referendum odbywającym się w Warszawie" - powiedział PAP rzecznik KSP st. asp. Mariusz Mrozek.

bEqNsIDH

Wszystkie lokale wyborcze otwarto o godz. 7, nie było opóźnień - poinformowała rano delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie. Referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy ma potrwać do godz. 21.

Warszawiacy mogą głosować w 863 obwodach. Obwodów stałych jest 810. Poza nimi głosować można w 53 obwodach odrębnych - w 29 w szpitalach, 18 w domach pomocy społecznej, a także w sześciu w zakładach karnych i aresztach śledczych na terenie miasta.

Osoby niepełnosprawne, które mają problem z poruszaniem się, do godz. 19 mogą zamówić zorganizowany przez ratusz bezpłatny transport na głosowanie. Zamówienia są przyjmowane pod numerem telefonu 22 870 08 08.

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy głosowali w wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r. Wynik będzie rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań oddana zostanie więcej niż połowa ważnych głosów.

bEqNsIDN

Do zakończenia głosowania na terenie Warszawy obowiązuje cisza referendalna i zakazane są wszelkie formy agitacji. Nie można zwoływać związanych z referendum zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozdawać ulotek, zawieszać plakatów, czy billboardów. Zabroniona jest też agitacja w lokalach wyborczych oraz na terenie budynków, w których znajdują się te lokale. Za złamanie ciszy grozi grzywna. (PAP)

kno/ gdyj/ ksi/ jra/

bEqNsIEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)