Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Remont dworca Stadion ma ruszyć w kwietniu

0
Podziel się

Prace przy remoncie budynku stołecznego dworca kolejowego Stadion
prawdopodobnie rozpoczną się w kwietniu - poinformował we wtorek PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz
Kurpiewski. Prace przy remoncie torów trwają od nocy z poniedziałku na wtorek.

bEihoLBx

*Prace przy remoncie budynku stołecznego dworca kolejowego Stadion prawdopodobnie rozpoczną się w kwietniu - poinformował we wtorek PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Prace przy remoncie torów trwają od nocy z poniedziałku na wtorek. *

"Złożyliśmy dokumenty wymagane przy pozwoleniu na budowę 8 marca. Liczymy, że już w kwietniu robotnicy będą mogli wejść na plac budowy" - powiedział Kurpiewski. Kolejarze przewidują, że przystanek Warszawa Stadion, wraz z Dworcem Wschodnim, podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. będzie przyjmować najwięcej pasażerów dojeżdżających na Stadion Narodowy.

Obecnie budynek dworca jest bardzo zaniedbany - przed mistrzostwami kolejarze chcą go odnowić, ale elewacja ma pozostać prawie w niezmienionym kształcie. Budynek ma zyskać nowy system informacji dla pasażerów, system nagłośnienia oraz monitoring, który będzie połączony z systemem kamer miejskich Warszawy. Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Remont ma kosztować 6 mln zł i zakończyć najpóźniej w w pierwszym kwartale 2012 r.

bEihoLBz

Wcześniej od remontu dworca ruszyły prace w jego sąsiedztwie. Odpowiada za nie zarządzająca torami spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W ramach inwestycji na przystanku Warszawa Stadion powstanie zadaszenie, odnowione mają być też perony. Modernizacja obejmie również przejście dla pieszych pod torami kolejowymi oraz oświetlenie zewnętrzne i instalację oświetleniową w przejściu podziemnym pod torami i na peronach. Kolejarze chcą także zmodernizować tory na odcinku 2,3 km. Prace modernizacje mają być zakończone w listopadzie 2011 r.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK Robert Kuczyński, prace na torach ruszyły w nocy z poniedziałku na wtorek. Od kilku dni trwa czyszczenie skarpy i grodzenie terenu.

Agata Hernik (PAP)

her/ mki/

bEihoLCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)