Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
24.02.2006 17:03

Warszawa: W sieci sklepów zoologicznych zwierzęta z przemytu

24.2.Warszawa (PAP) - Legwana zielonego, boa tęczowego, ptaki, żółwie, pająki, skorpiony i zasuszone motyle - to tylko niektóre zwierzęta, które nielegalnie sprzedawano w sieci sklepów zoologicznych w centrach handlowych w Warszawie. Pochodziły prawdopodobnie z przemytu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*24.2.Warszawa (PAP) - Legwana zielonego, boa tęczowego, ptaki, żółwie, pająki, skorpiony i zasuszone motyle - to tylko niektóre zwierzęta, które nielegalnie sprzedawano w sieci sklepów zoologicznych w centrach handlowych w Warszawie. Pochodziły prawdopodobnie z przemytu. *

Jak poinformował w piątek Temistokles Brodowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, w czasie akcji policjantów zwalczający przestępczość gospodarczą i celników znaleziono w sumie 50 chronionych zwierząt, na sprzedaż których nie było pozwoleń. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

W kontroli uczestniczyli też przedstawiciele Ogrodu Zoologicznego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak podkreślił Brodowski, zaskoczeni pracownicy sieci nie mieli czasu na schowanie nielegalnie sprzedawanych zwierząt.

Pierwszą tego typu kontrolę przeprowadzono w Warszawie w połowie lutego. W jednym ze sklepów w centrum stolicy policjanci znaleźli papugi, boa dusiciela, skorpiony, a nawet pieska preriowego.

Kwestie te reguluje ustawa o ochronie przyrody, rozporządzenia Rady Europy a przede wszystkim Konwencja Waszyngtońska.

Znalezione zwierzęta na razie pozostaną w sklepach - nie wolno ich będzie jednak sprzedawać. O ich losie zdecyduje sąd, najprawdopodobniej trafią do ogrodu zoologicznego. (PAP)

pru/ dsr/ itm/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz