Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 17:33

Warszawa: We wtorek po zimowej przerwie rusza Veturilo

Od wtorku znowu będzie można korzystać z nieczynnych podczas zimy wypożyczalni rowerów Veturilo - poinformował w poniedziałek ZTM. Stacji będzie prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym sezonie - rowery będzie można wypożyczyć m.in. na Pradze Północ, Woli, Bielanach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od wtorku znowu będzie można korzystać z nieczynnych podczas zimy wypożyczalni rowerów Veturilo - poinformował w poniedziałek ZTM. Stacji będzie prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym sezonie - rowery będzie można wypożyczyć m.in. na Pradze Północ, Woli, Bielanach.

W tym roku oprócz ponad 50 stacji, które działały w ub. roku, do użytku zostanie oddanych ok. 100 nowych.

Jako pierwsze uruchomione zostaną dotychczasowe stacje oraz nowe - w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie. W tym samym czasie uruchomione zostaną też wypożyczalnie sfinansowane przez firmy prywatne przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki.

Stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce zostaną uruchomione w połowie kwietnia. W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu "Pedałuj i Płyń". Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie-Jeziornie - podaje ZTM.

Mapa zawierająca lokalizacje stacji oraz instrukcję obsługi systemu od wtorku można otrzymać od informatorów, którzy do 15 kwietnia będą dyżurowali w godz. 7-13.

Mapa jest także dostępna w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej: na lotnisku Chopina (Terminal A, hala przylotów), w centrum informacyjnym w PKiN (wejście od ul. E. Plater, obok Muzeum Techniki) i na Rynku Starego Miasta 19/21/21a. Mapy od 15 kwietnia będzie można otrzymać m.in. w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

ZTM przygotował także instruktażowy filmik animowany pokazujący, jak korzystać z systemu. Będzie można go zobaczyć na stronie ZTM, na youtube.com oraz na fanpage'u ZTM i pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej na Facebooku.

System wypożyczania rowerów został w stolicy wprowadzony w sierpniu ub. roku. Od chwili jego uruchomienia na początku sierpnia do końca listopada, kiedy zakończył się sezon, odnotowano ponad 290 tys. wypożyczeń.

Pierwsze 20 minut jazdy z Veturilo jest darmowe, za kolejne 40 minut należy zapłacić złotówkę a za drugą godzinę jazdy 3 zł. Trzecia godzina jazdy kosztuje 5 zł, a czwarta i kolejna - 7 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia - 200 zł.

Aby skorzystać z wypożyczalni, trzeba zarejestrować się na stronie internetowej systemu Bemowo Bike (www.bemowobike.pl) lub witrynie wypożyczalni Veturilo (www.veturilo.waw.pl).

Podstawową formą płatności jest dokonanie przedpłaty w wysokości 10 zł przy rejestracji na stronie internetowej. Drugi sposób to skorzystanie z karty kredytowej bezpośrednio w wypożyczalni. Część jednośladów została przypięta tylko linkami z zamkiem szyfrowym, aby umożliwić wypożyczenie w przypadku problemów z elektrozamkami.(PAP)

kno/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz