Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa: Weekendowe utrudniania związane z remontami

0
Podziel się:

Wymiana nawierzchni ul. Mehoffera na Białołęce, remont wiaduktu kolejowego
nad ul. Cierlicką w Ursusie oraz nocne wyłączenia z ruchu jednej z estakad na Trasie AK będą
powodem zmian w ruchu w najbliższy weekend - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

bEEEusjp

Wymiana nawierzchni ul. Mehoffera na Białołęce, remont wiaduktu kolejowego nad ul. Cierlicką w Ursusie oraz nocne wyłączenia z ruchu jednej z estakad na Trasie AK będą powodem zmian w ruchu w najbliższy weekend - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

Przez sobotę i niedzielę drogowcy będą wymieniać nawierzchnię ul. Mehoffera na odcinku od ul. Modlińskiej do Książkowej. Ruch na ul. Mehoffera zostanie zamknięty w piątek ok. godz. 22, samochody powrócą tam w poniedziałek ok. godz. 4 rano. Wyłączony z ruchu odcinek ulicy można ominąć ulicą Światowida lub Myśliborską. Swoje trasy zmienią autobusy linii 126, 133, 211, 741 i N63.

W piątek, po przejeździe ostatniego autobusu linii dziennych, mniej więcej na trzy miesiące zamknięty zostanie przejazd ul. Cierlicką pod wiaduktami kolejowymi. Zamknięte będzie także przejście dla pieszych pod wiaduktami. Powodem jest modernizacja linii kolejowej do Łodzi przez PKP PLK S.A. - nad ul. Cierlicką, w miejscu starego wiaduktu powstanie nowy obiekt.

bEEEusjr

Wejście na perony stacji Warszawa Ursus od strony ul. Kościuszki pozostanie otwarte, natomiast od ul. Traktorzystów będzie możliwe jedynie przejściem podziemnym. Objazd wyłączonego tunelu poprowadzony zostanie ul. Traktorzystów do nowego wiaduktu na "Nowolazurowej" i ulicami Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i Kościuszki lub bezpośrednio do ul. Ryżowej. Zmienią się trasy linii autobusowych 129, 177, 206, 401, 517, N35 i N85. Jednocześnie zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-7.

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej wykonywana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Równolegle z rozbiórką starych estakad trwa remont oraz budowa nowych obiektów. Przez trzy weekendowe noce zamknięta będzie estakada wjazdowa na trasę z Wisłostrady w kierunku Poznania (południe-zachód). Estakada będzie zamykana w godz. 22-5 w noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek.

Do 17 stycznia zwężony jest wjazd z Trasy AK na skrzyżowanie z ul. Broniewskiego. W ciągu dnia wyłączony z ruchu jest lewy pas przed skrzyżowaniem, w godz. 22- 5 dodatkowo zamykany jest środkowy pas ruchu. (PAP)

kno/ itm/

bEEEusjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)