Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Wyrok za próbę wniesienia rac na stadion Legii

0
Podziel się

Warszawski sąd ukarał 29-latka, którzy próbowali wnieść środki
pirotechniczne na mecz piłkarski pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin. Mężczyzna przez dwa
lata nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach masowych. Ma także zapłacić 1,8 tys. zł grzywny.

bEqDjpsl

Warszawski sąd ukarał 29-latka, którzy próbowali wnieść środki pirotechniczne na mecz piłkarski pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin. Mężczyzna przez dwa lata nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach masowych. Ma także zapłacić 1,8 tys. zł grzywny.

Jak poinformowała we wtorek PAP Komenda Stołeczna Policji Robert S., skazany w poniedziałek przez śródmiejski sąd rejonowy w trybie przyspieszonym, został zatrzymany przez policjantów podczas sobotniego meczu przed stadionem przy ul. Łazienkowskiej.

Od początku tego roku funkcjonariusze wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców stołecznej policji zatrzymali już kilkadziesiąt takich osób.

bEqDjpsn

Wydział powstał w KSP w 2010 roku, a jego funkcjonariusze są szkoleni w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Był to pierwszy tego rodzaju zespół w kraju. Obecnie w tej wyspecjalizowanej komórce zajmującej się m.in. szkoleniem tzw. spottersów - policjantów nawiązujących współpracę z kibicami - pracuje kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych stanowi m.in., że osoba wdzierająca się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat. Dopuszczalny okres, na jaki można wymierzyć zakaz stadionowy, wynosi od 2 do 6 lat. Za wniesienie materiałów pirotechnicznych na teren imprezy masowej i posługiwanie się nimi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. (PAP)

gdyj/ pz/

bEqDjpsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)