Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Wzmożone patrole Straży Miejskiej na cmentarzach

0
Podziel się

Wzmocnione nocne patrole funkcjonariuszy na warszawskich cmentarzach, a
także pilnowanie porządku w ich pobliżu - to główne działania, które do 4 listopada prowadzi
stołeczna Straż Miejska w ramach akcji "Hiena".

bEgkeAVx

Wzmocnione nocne patrole funkcjonariuszy na warszawskich cmentarzach, a także pilnowanie porządku w ich pobliżu - to główne działania, które do 4 listopada prowadzi stołeczna Straż Miejska w ramach akcji "Hiena".

Z informacji zespołu prasowego stołecznej Straży Miejskiej wynika, cmentarze przez całą dobę patroluje ponad 230 strażników wyposażonych m.in. w noktowizory. Ma to odstraszyć potencjalnych złodziei.

Najczęściej giną znicze, kwiaty, wiązanki. Często zrabowany łup trafia ponownie do sprzedaży. Zdarza się, że osoby ubogie lub bezdomni, chcąc szybko i łatwo zarobić, odsprzedają skradzione rzeczy handlującym przed cmentarzami.

bEgkeAVz

Dlatego Straż Miejska apeluje, aby osoby odwiedzające groby najbliższych, wartościowe wiązanki czy znicze układały dopiero 1 listopada.

W ubiegłym roku w akcję "Hiena" zaangażowanych było 235 funkcjonariuszy. W wyniku podjętych działań udzielono 65 pouczeń, głównie w związku z zakłócaniem spokoju i spożywaniem alkoholu.

Kolejnych 573 funkcjonariuszy weźmie udział w policyjnej akcji "Znicz". Od środy wspólnie z policją strażnicy patrolują drogi dojazdowe do cmentarzy i dbają o bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej na głównych węzłach przesiadkowych.

Podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" strażnicy miejscy interweniowali 350 razy. Najwięcej interwencji dotyczyło ruchu drogowego oraz zakłócania porządku - poinformował zespół prasowy stołecznej Straży Miejskiej.(PAP)

bEgkeAVF

gdyj/ itm/

bEgkeAWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)