Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Zabezpieczono 480 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

0
Podziel się

Około 480 tys. sztuk papierosów bez akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze
Straży Granicznej w wyniku rutynowej kontroli drogowej na warszawskiej w Białołęce - poinformowała
w sobotę PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału SG, Agnieszka Golias.

bEhWHmiJ

Około 480 tys. sztuk papierosów bez akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej w wyniku rutynowej kontroli drogowej na warszawskiej w Białołęce - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału SG, Agnieszka Golias.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali do kontroli drogowej furgonetkę. Samochodem podróżowało dwóch obywateli Włoch w towarzystwie obywatelki Białorusi. Ich zachowanie w trakcie kontroli wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy.

"Jeden z mężczyzn, zapytany przez funkcjonariusza o przewożony ładunek, chaotycznie tłumaczył, że przewozi do znajdującej się niedaleko firmy spedycyjnej paczki z obrusami. Nie posiadał jednak dokumentów przewozowych zawierających szczegółowe informacje dotyczące przesyłki" - wyjaśniła Golias.

bEhWHmiL

W trakcie kontroli furgonetki okazało się, że na paletach znajdują się kartony wyładowane paczkami papierosów o szacunkowej wartości ok. 138 tys. zł. Trójka podróżnych została zatrzymana. "Trwają czynności wyjaśniające okoliczności pochodzenia i przeznaczenia ujawnionej kontrabandy" - Golias.(PAP)

gdy/ ls/

bEhWHmjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)