Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawski ZTM i Teatr Powszechny - wspólnie dla sztuki

0
Podziel się

List intencyjny o współpracy podpisały w czwartek warszawski Zarząd
Transportu Miejskiego i Teatr Powszechny im. Zygmunta Huebnera na Pradze. W planach obu instytucji
jest realizacja projektów artystyczno-edukacyjnych dla mieszkańców stolicy.

bEikCazp

List intencyjny o współpracy podpisały w czwartek warszawski Zarząd Transportu Miejskiego i Teatr Powszechny im. Zygmunta Huebnera na Pradze. W planach obu instytucji jest realizacja projektów artystyczno-edukacyjnych dla mieszkańców stolicy.

Dyrektor Teatru Robert Glińskim mówił podczas czwartkowej konferencji o konieczności promocji teatru na terenie miasta. Według dyrektora, dobrym pomysłem jest promowanie działalności teatru w środkach komunikacji miejskiej.

Dyrektor Gliński porównał żartobliwie moc miejskich środków transportu do mocy portali internetowych. "Wartość portali mierzy się liczbą wejść na nie w ciągu miesiąca - mogą ich być np. 1000. Wyobraźcie sobie państwo, że liczba wejść do środków transportu miejskiego w Warszawie, w ciągu jednego dnia, to ponad dwa miliony".

bEikCazr

"Kiedy jesteśmy obecni w środkach komunikacji miejskiej, zyskujemy od razu kontakt z widzem, zapraszamy go do nas" - dodał dyrektor.

W podpisanym przez przedstawicieli Teatru i ZTM liście intencyjnym znalazły się postulaty wspólnej organizacji projektów o charakterze artystyczno-edukacyjnym, skierowanych do mieszkańców stolicy. Realizacją tego będzie np. impreza teatralna w ośrodku sztuki ZTM na Młocinach. Obie instytucje mają też, w miarę możliwości udostępniać sobie nawzajem swoje przestrzenie w celu realizacji projektów artystycznych oraz będą "wymieniały się materiałami, dotyczącymi swoich działań".

"Na terenie ZTM będą rozwieszane plakaty z aktualnym programem, zaś teatr zaproponował nam zorganizowanie w swoim foyer wystawy prac plastycznych. My zaś współpracujemy z Akademią Sztuk Pięknych i w ramach wymiany, jeden z twórców ASP zorganizuje wystawę swoich dzieł w teatrze" - powiedział PAP koordynator działalności inwestycyjnej ZTM Ryszard Główka.

Główka mówił również, że podpisanie listu intencyjnego należy traktować jako "kontynuację trendu" otwarcia się ZTM na sztukę, jako że w węźle komunikacyjnym Młociny działa od 2009 r. Park Sztuki, czyli plenerowa galeria, w której odbywają się wystawy fotografii i rzeźby.(PAP)

bEikCazx

maz/ abe/

bEikCazS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)