Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawskie lotnisko Okęcie będzie zamknięte we wrześniu w weekendy

0
Podziel się:

Przez pierwsze trzy wrześniowe weekendy warszawskie lotnisko Okęcie będzie
zamknięte dla ruchu pasażerskiego - poinformował we wtorek PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk.
Powodem utrudnień będzie zaplanowany na ten czas remont krótszego pasa startowego oraz miejsca, w
którym krzyżuje się on z drugim, dłuższym pasem.

Przez pierwsze trzy wrześniowe weekendy warszawskie lotnisko Okęcie będzie zamknięte dla ruchu pasażerskiego - poinformował we wtorek PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk. Powodem utrudnień będzie zaplanowany na ten czas remont krótszego pasa startowego oraz miejsca, w którym krzyżuje się on z drugim, dłuższym pasem.

"W pierwsze trzy soboty oraz niedziele września będziemy remontować pas startowy, na którym lądują samoloty, głównie od strony Al. Krakowskiej. Jednocześnie wyremontujemy tzw. krzyżówkę dwóch dróg startowych. W związku z tym samoloty nie będą mogły ani startować, ani lądować na lotnisku" - powiedział Wnuk. Dodał, że remont jest związany z wymogami bezpieczeństwa.

Prace mają się rozpoczynać w piątki po godz. 23 i trwać do 5 rano w poniedziałki.

Jak powiedział Wnuk, linie lotnicze we wrześniu ub.r. zostały poinformowane o planowanych pracach na płycie lotniska. "Przewoźnicy mieli czas na zaplanowanie swoich połączeń lotniczych tak, aby nie odbywały się one w trakcie weekendu" - powiedział.

Wyjaśnił, że we wrześniu, szczególnie w trakcie weekendów, spada ruch turystyczny obsługiwany głównie przez linie charterowe. Wzrasta natomiast w tygodniu tzw. ruch biznesowy - pasażerowie podróżują wtedy głównie tradycyjnymi liniami.

W ubiegłym roku warszawskie lotnisko obsłużyło ponad 8 mln pasażerów.(PAP)

aop/ je/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)