Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warsztaty Międzynarodowej Akademii Dyrygentów w Radomiu

0
Podziel się:

Ośmiu dyrygentów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Polski
uczestniczy w warsztatach Międzynarodowej Akademii Dyrygentów, które w poniedziałek rozpoczęły się
w Radomiu.

bECuOXnV

Ośmiu dyrygentów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Polski uczestniczy w warsztatach Międzynarodowej Akademii Dyrygentów, które w poniedziałek rozpoczęły się w Radomiu.

Organizatorem warsztatów jest Radomska Orkiestra Kameralna pod dyr. Macieja Żółtowskiego. Warsztaty prowadzi Jonathan Brett z Wielkiej Brytanii.

Według Agnieszka Możdżyńskiej specjalisty ds. artystycznych, promocji i reklamy Radomskiej Orkiestry Kameralnej, dla początkujących dyrygentów warsztaty są wyjątkową okazją sprawdzenia swych predyspozycji i umiejętności.

bECuOXnX

"Zawód dyrygenta wymaga nie tylko świetnej znajomości partytur utworów muzycznych, ale także umiejętności zapanowania nad muzykami za pomocą gestu" - podkreśliła Możdżyńska.

Przez najbliższe dni młodzi dyrygenci będą pracować kilka godzin dziennie m.in. nad symfonią polskiej kompozytorki Grażyny Bacewicz.

Efekty warsztatów dyrygenckich zaprezentują wspólnie z Radomską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w sobotę wieczorem na placu Corazziego w Radomiu. "Będzie to na pewno niezwykłe wydarzenie; jeden koncert i jedną orkiestrę poprowadzi aż ośmiu dyrygentów" - dodała Możdżyńska.

Patronem Międzynarodowej Akademii Dyrygentów jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A. (PAP)

bECuOXod

ilp/ ls/ jbr/

bECuOXoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)