Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Benedykt XVI apeluje o pokój w Libii i Syrii

0
Podziel się

Benedykt XVI zaapelował podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w
Watykanie o pokój i dialog w Libii. Papież modlił się o to, aby w Syrii nie dochodziło do dalszego
rozlewu krwi i wezwał władze, by wysłuchały narodu.

bEgmyzsR

*Benedykt XVI zaapelował podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie o pokój i dialog w Libii. Papież modlił się o to, aby w Syrii nie dochodziło do dalszego rozlewu krwi i wezwał władze, by wysłuchały narodu. *

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych na południowej modlitwie maryjnej papież powiedział : ""Wciąż śledzę z wielkim zaniepokojeniem dramatyczny konflikt zbrojny, który w Libii spowodował dużą liczbę ofiar i cierpienia, przede wszystkim wśród ludności cywilnej".

"Ponawiam naglący apel o to, aby droga negocjacji i dialogu przeważyła nad przemocą przy pomocy międzynarodowych instytucji, które angażują się w poszukiwanie rozwiązania kryzysu. Zapewniam ponadto o moim modlitewnym i pełnym wzruszenia udziale w zaangażowaniu, z którym miejscowy Kościół pomaga ludności, szczególnie za pośrednictwem osób konsekrowanych obecnych w szpitalach"- mówił Benedykt XVI.

bEgmyzsT

Następnie papież dodał: "Moją myśl kieruję do Syrii, gdzie niezwłocznie trzeba przywrócić koegzystencję opartą na zgodzie i jedności".

"Proszę Boga, aby nie było dalszego rozlewu krwi w tej ojczyźnie wielkich religii i cywilizacji i zachęcam władze oraz wszystkich obywateli, by nie szczędzili wysiłków w poszukiwaniu dobra wspólnego i wysłuchaniu uzasadnionych dążeń do przyszłości w pokoju i stabilizacji" - podkreślił Benedykt XVI. (PAP)

sw/ jo/ malk/

bEgmyztu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)