Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
16.03.2008 12:26

Watykan: Papież apeluje o pokój w Iraku

Dramatyczny apel o pokój w Iraku wystosował w niedzielę Benedykt XVI, zwracając się do wiernych przed modlitwą Anioł Pański.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dramatyczny apel o pokój w Iraku wystosował w niedzielę Benedykt XVI, zwracając się do wiernych przed modlitwą Anioł Pański.

Papież oddał hołd porwanemu chaldejskiemu arcybiskupowi Mosulu Paulosowi Faradżowi Raho, którego zwłoki znaleziono w czwartek, po dwóch tygodniach od uprowadzenia.

Na zakończenie mszy w Niedzielę Palmową na Placu świętego Piotra Benedykt XVI powiedział: "Pragnę wspomnieć nieodżałowanego chaldejskiego arcybiskupa Mosulu Paulosa Faradża Raho, tragicznie zmarłego kilka dni temu. Jego piękne świadectwo wierności Chrystusowi, Kościołowi i swym ludziom, których mimo licznych pogróżek nie chciał opuścić, każe mi wznieść silne i zbolałe wołanie: dość masakr, dość przemocy, dość nienawiści w Iraku!".

"Jednocześnie kieruję apel do narodu irackiego, od pięciu lat ponoszącego konsekwencje wojny, która spowodowała rozkład jego życia obywatelskiego i społecznego" - mówił papież wśród owacji tysięcy wiernych.

"Umiłowany narodzie iracki, podnieś głowę i bądź sobą, przede wszystkim odbuduj swoje życie narodowe" - wezwał Benedykt XVI na kilka dni przed piątą rocznicą amerykańskiej inwazji na Irak.

I dodał: "Niech pojednanie, przebaczenie, sprawiedliwość i poszanowanie dla cywilizowanej koegzystencji między plemionami, grupami etnicznymi i religijnymi będą solidarną drogą do pokoju w imię Boga".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/ gma/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz