Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Papież apeluje o uwolnienie zakładników na Filipinach

0
Podziel się

Benedykt XVI zaapelował w poniedziałek o
uwolnienie trzech pracowników Czerwonego Krzyża, porwanych na
Filipinach przez islamskich rebeliantów z grupy Abu Sajefa.

bEhKcYDF

Benedykt XVI zaapelował w poniedziałek o uwolnienie trzech pracowników Czerwonego Krzyża, porwanych na Filipinach przez islamskich rebeliantów z grupy Abu Sajefa.

Apel papieża rozpowszechniło watykańskie biuro prasowe na kilkanaście godzin przed upłynięciem ultimatum wyznaczonego przez porywaczy. Zagrozili oni zabiciem jednego z zakładników, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. Domagają się wycofania wojsk rządowych z wyspy.

"Ojciec Święty, podzielając obawy rodzin i tych, którym leży na sercu ocalenie trzech pracowników humanitarnych Czerwonego Krzyża, porwanych na wyspie Jolo (Filipiny), pragnie zabrać głos i skierować apel o to, aby poczucie człowieczeństwa i rozsądek wzięły górę nad przemocą i zastraszaniem" - głosi oświadczenie Watykanu.

bEhKcYDH

"Ojciec Święty, w imię Boże, prosi o ich uwolnienie i zachęca władze do sprzyjania każdemu pokojowemu rozwiązaniu tej dramatycznej sprawy" - stwierdza się w apelu.

Uprowadzeni 15 stycznia pracownicy Czerwonego Krzyża to Filipinka Mary Jean Lacaba, Włoch Eugenio Vagni i Szwajcar Andreas Notter.

Ultimatum postawione przez porywaczy mija we wtorek rano.

Sylwia Wysocka (PAP)

bEhKcYDN

sw/ mc/

bEhKcYEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)