Notowania

papież
10.02.2010 12:02

Watykan: Papież modlił się za chorych

Benedykt XVI podczas środowej audiencji generalnej modlił się za chorych. W czwartek Kościół obchodzić będzie Światowy Dzień Chorego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Benedykt XVI podczas środowej audiencji generalnej modlił się za chorych. W czwartek Kościół obchodzić będzie Światowy Dzień Chorego. *

Zwracając się do polskich pielgrzymów, zgromadzonych w Auli Pawła VI w Watykanie, papież powiedział: "Jutro, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. Opiece Maryi polecamy wszystkich chorych i tych, którzy niosą im ulgę w cierpieniu".

"Niech nasi bracia obarczeni krzyżem choroby i niemocy znajdują otuchę w Krzyżu Chrystusa. Modląc się za nich, z serca im błogosławię, jak również wam tu obecnym i waszym bliskim" - mówił Benedykt XVI, który w czwartek odprawi w bazylice watykańskiej mszę dla chorych i pracowników służby zdrowia.

W katechezie po włosku przypomniał, że "ekonomia potrzebuje etyki". "Nie jakiejkolwiek etyki, ale tej przyjaznej osobie" - dodał papież.

"Kryzys finansowy i nierówności ekonomiczne prowadzą do zubożenia niemałej liczby osób" - podkreślił Benedykt XVI. (PAP)

sw/ ap/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz