Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofiary
28.10.2006 13:50

Watykan: Papież o pedofilii wśród księży: prawda i wsparcie dla ofiar

Benedykt XVI powiedział w sobotę, że każdy przypadek pedofilii wśród księży wymaga ustalenia prawdy o tym, co się wydarzyło i naprawienia krzywd jej ofiarom.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Benedykt XVI powiedział w sobotę, że każdy przypadek pedofilii wśród księży wymaga ustalenia prawdy o tym, co się wydarzyło i naprawienia krzywd jej ofiarom. *

W wyjątkowo otwarty sposób, po raz pierwszy od początku swego pontyfikatu, papież mówił o tym w przemówieniu do biskupów z Irlandii, składających w Watykanie wizytę "ad limina Apostolorum" czyli "do progów Apostolskich".

Nawiązując do wielu - jak podkreślił - przypadków seksualnego wykorzystywania nieletnich przez księży, Benedykt XVI podkreślił: "Rany, spowodowane przez takie czyny, sięgają głęboko, zaś pilnym zadaniem jest odbudowa zaufania tam, gdzie zostało ono zniszczone".

Papież dodał zwracając się do irlandzkich biskupów:"W podejmowanych przez was skutecznych działaniach, by stawić czoła temu problemowi, ważne jest, by ustalić prawdę o tym, co stało się w przeszłości i podjąć wszystkie konieczne kroki, by nie dopuścić do tego, aby to się powtórzyło, by zapewnić pełne poszanowanie zasad sprawiedliwości, a nade wszystko, by przynieść wsparcie ofiarom oraz wszystkim dotkniętym przez te skandaliczne zbrodnie".

"W ten sposób - dodał Benedykt XVI - Kościół w Irlandii stanie się silniejszy i bardziej zdolny do dawania świadectwa odkupieńczej siły krzyża Chrystusa".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ hb/ ala/

Tagi: ofiary, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz