Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Papież przyjął przewodniczącego PE Jerzego Buzka

0
Podziel się

#
szersza wypowiedź Buzka, komunikat Watykanu
#

bEgukAut

# szersza wypowiedź Buzka, komunikat Watykanu #

28.02. Watykan (PAP) - Benedykt XVI przyjął w poniedziałek na audiencji w Watykanie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, z którym rozmawiał m.in. o sytuacji na Białorusi i wydarzeniach w Afryce Północnej. Buzek ponowił zaproszenie dla papieża, by odwiedził PE.

Po audiencji szef Parlamentu Europejskiego przeprowadził rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone, był też przy grobie Jana Pawła II.

bEgukAuv

Buzek powiedział dziennikarzom, że zaproszenie dla Benedykta XVI do PE jest zawsze aktualne i przypomniał, że wystosował je już jego poprzednik Hans-Gert Poettering. Szef PE wyjaśnił, że choć nie ustalono jeszcze daty ewentualnej wizyty, to możliwy jest przyjazd Benedykta XVI do Strasburga za dwa-trzy lata. Podkreślił, że będzie to "bardzo ważna" wizyta.

Ponadto Buzek poinformował, że podczas audiencji przywołano wystąpienie Jana Pawła II na forum Parlamentu Europejskiego w 1988 roku, kiedy polski papież mówił o tym, że Europa musi oddychać "dwoma płucami", czyli zachodnim i wschodnim.

Buzek zapowiedział, że będzie 1 maja w Watykanie na uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II.

W wydanym po audiencji komunikacie watykańskie biuro prasowe poinformowało, że podczas rozmów Benedykta XVI z przewodniczącym PE dokonano "przydatnej wymiany opinii na temat relacji między Kościołem katolickim, Parlamentem Europejskim i innymi instytucjami europejskimi, a także wkładu, jaki Kościół może wnieść do Unii".

bEgukAuB

"W czasie spotkania poruszono też aktualne tematy, wśród nich zaangażowanie na rzecz krzewienia wolności religijnej oraz obrona mniejszości chrześcijańskich na świecie" - ogłosił Watykan.(PAP)

sw/ ap/

bEgukAuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)