Notowania

prawo
02.10.2008 14:22

Watykan: Papież: w walce z terroryzmem prawo nie może być niesprawiedliwością

Benedykt XVI powiedział w czwartek, że w imię walki z przemocą i terroryzmem prawo nie może stać się "niesprawiedliwością".

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI powiedział w czwartek, że w imię walki z przemocą i terroryzmem prawo nie może stać się "niesprawiedliwością".

Słowa te znalazły się w papieskim przemówieniu do biskupów z Azji Środkowej, składających wizytę w Watykanie.

W audiencji uczestniczyli między innymi trzej Polacy - arcybiskup Astany, przewodniczący konferencji biskupów Kazachstanu Tomasz Peta, administrator apostolski w Uzbekistanie biskup Jerzy Maculewicz i przełożony misji w Turkmenistanie ojciec Andrzej Madej.

"Wszędzie na świecie mają miejsce niepokojące zjawiska, które stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i pokoju" - podkreślił Benedykt XVI.

"Mam na myśli szczególnie plagę przemocy i terroryzmu, szerzenie się ekstremizmu i fundamentalizmu" - dodał.

"Należy, oczywiście, przeciwdziałać tym plagom poprzez interwencje legislacyjne. Ale nigdy siła prawa nie może przekształcić się sama w niesprawiedliwość, tak, jak nie może być ograniczone swobodne praktykowanie religii, ponieważ wyznawanie własnej wiary w sposób wolny jest jednym z powszechnie uznanych fundamentalnych praw człowieka" - powiedział papież.

Przemówienie Benedykta XVI było skierowane do biskupów, wśród których byli hierarchowie z Kirgistanu, Tadżykistanu i Turkmenistanu. (PAP)

sw/ ap/

Tagi: prawo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz