Notowania

papież
20.06.2010 12:56

Watykan: Papież zaapelował o pokój w Kirgistanie

Benedykt XVI zaapelował w niedzielę o pokój w Kirgistanie, gdzie trwają krwawe starcia na tle etnicznym między Uzbekami a Kirgizami. Wspólnotę międzynarodową poprosił o udzielenie pomocy temu krajowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Benedykt XVI zaapelował w niedzielę o pokój w Kirgistanie, gdzie trwają krwawe starcia na tle etnicznym między Uzbekami a Kirgizami. Wspólnotę międzynarodową poprosił o udzielenie pomocy temu krajowi. *

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież powiedział: "Pragnę skierować gorący apel, aby pokój i bezpieczeństwo zostały jak najszybciej przywrócone w południowym Kirgistanie, gdzie w ostatnich dniach doszło do poważnych starć".

"Rodzinom ofiar oraz tym, którzy cierpią z powodu tej tragedii, wyrażam moją pełną wzruszenia bliskość i zapewniam o mojej modlitwie" - mówił Benedykt XVI.

Następnie dodał: "Wzywam też wszystkie wspólnoty etniczne tego kraju do rezygnacji z jakiejkolwiek prowokacji czy przemocy i proszę społeczność międzynarodową o dołożenie starań, aby pomoc humanitarna mogła natychmiast dotrzeć do dotkniętej ludności". (PAP)

sw/ ksaj/ malk/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz