Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan potwierdził majową pielgrzymkę papieża do Ziemi Świętej

0
Podziel się

Watykan potwierdził majową podróż papieża Franciszka do Ziemi Świętej i
wcześniejszą wizytę delegacji Stolicy Apostolskiej, która ma ją przygotować. Zdementowano
doniesienia strony izraelskiej o odwołaniu podróży z powodu strajku pracowników MSZ w Jerozolimie.

bEgxtjKJ

Watykan potwierdził majową podróż papieża Franciszka do Ziemi Świętej i wcześniejszą wizytę delegacji Stolicy Apostolskiej, która ma ją przygotować. Zdementowano doniesienia strony izraelskiej o odwołaniu podróży z powodu strajku pracowników MSZ w Jerozolimie.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył w piątek, że papieska pielgrzymka odbędzie się w terminie, jaki wcześniej zakomunikowano, czyli w dniach od 24 do 26 maja. Podkreślił, że strajk izraelskiej służby dyplomatycznej może utrudnić przygotowania, ale na razie - dodał - wszystko pozostaje tak, jak zaplanowano.

W trakcie swej podróży do Ziemi Świętej Franciszek odwiedzi najpierw Amman w Jordanii, a następnie Jerozolimę oraz Betlejem na terenie Autonomii Palestyńskiej.

bEgxtjKL

Watykan zabrał głos w reakcji na doniesienia izraelskiej prasy o rzekomym odwołaniu podróży z powodu strajku oraz na wypowiedź rzecznika MSZ w Jerozolimie, który wyraził opinię, że wizyta ta stoi pod znakiem zapytania.

Szczegółowy program papieskiej pielgrzymki nie został jeszcze ogłoszony. W jej trakcie Franciszek spotka się w Jerozolimie z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem, formalnym zwierzchnikiem prawosławia. W ten sposób uczczą oni historyczne, pierwsze spotkanie papieża Pawła VI i patriarchy Atenagorasa sprzed 50 lat. Wydarzenie to zapoczątkowało dialog katolicko-prawosławny. Obaj zwierzchnicy zdjęli z siebie wówczas ekskomunikę i rozpoczęli współpracę.

Podczas pobytu w Jerozolimie Franciszek ma też odwiedzić Instytut Yad Vashem. (PAP)

sw/ akl/ ro/

bEgxtjLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)