Notowania

watykan
23.04.2010 12:16

Watykan: Pozew przeciw papieżowi bezpodstawny

W jednym z amerykańskich sądów złożyli go adwokaci ofiary księdza-pedofila.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

*Watykan uważa, że pozew, złożony w jednym z amerykańskich sądów przez adwokatów ofiary księdza-pedofila przeciwko Benedyktowi XVI oraz kardynałom Tarcisio Bertone i Angelo Sodano jest całkowicie bezpodstawny. *

Pozew w sądzie w Milwaukee złożony został w imieniu dorosłego, obecnie głuchoniemego mężczyzny, który jako dziecko, tak jak dwustu innych chłopców, był wykorzystywany seksualnie przez nieżyjącego już księdza Lawrence'a Murphyego w szkole, w której pracował on w latach 1950-1975.

Adwokaci wyjaśnili, że złożyli pozew przeciwko papieżowi oraz obecnemu i byłemu watykańskiemu sekretarzowi stanu, gdyż według nich znajdują się oni na czele _ piramidy _, która dążyła do utajnienia skandalu.

W komunikacie watykańskiego biura prasowego odesłano do wcześniejszego oświadczenia adwokata, reprezentującego Stolicę Apostolską Jeffreya Leny.

Czytamy w nim: _ Ofiarom kryminalnych czynów, popełnionych przez księdza Murphy'ego należy się nasze pełne zrozumienie. Wykorzystując seksualnie dzieci złamał on zarówno prawo, jak i zaufanie, jakie ofiary w nim pokładały _.

_ - Jednakże podczas gdy roszczenia, przedstawione przez ofiary wykorzystywania, są uzasadnione, ten pozew taki nie jest. Sprawa wytoczona Stolicy Apostolskiej i jej reprezentantom jest całkowicie bezpodstawna _ - stwierdził watykański adwokat.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Dymisja kolejnego biskupa za tuszowanie pedofilii ]( http://news.money.pl/artykul/dymisja;kolejnego;biskupa;za;tuszowanie;pedofilii,249,0,612857.html )
* [ Watykan: Papież spotka się z ofiarami pedofilii z dala od mediów ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/watykan;papiez;spotka;sie;z;ofiarami;pedofilii;z;dala;od;mediow,251,0,609275.html )
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz