Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dialog
20.01.2011 19:22

Watykan pragnie kontynuować dialog z islamskim Al-Azharem

Watykan oświadczył w czwartek, że pragnie kontynuować dialog z najbardziej autorytatywną instytucją teologiczną sunnickiego islamu, kairskim uniwersytetem Al-Azhar, który ogłosił jego zamrożenie z powodu reakcji papieża na zamach w Aleksandrii

Podziel się
Dodaj komentarz

*Watykan oświadczył w czwartek, że pragnie kontynuować dialog z najbardziej autorytatywną instytucją teologiczną sunnickiego islamu, kairskim uniwersytetem Al-Azhar, który ogłosił jego zamrożenie z powodu reakcji papieża na zamach w Aleksandrii *

Była to przedstawiona przez rzecznika watykańskiego, ks. Federico Lombardiego, odpowiedź na komunikat, w którym kilka godzin wcześniej Al-Azhar oznajmił o "bezterminowym zamrożeniu dialogu" z Watykanem z powodu reakcji Benedykta XVI na zamach w noc sylwestrową na kościół koptyjski w Aleksandrii.

Słowa papieża zostały określone przez teologów islamskich z Kairu jako "powtarzające się negatywne deklaracje".

W zamachu zginęły 23 osoby. Papież apelował o ochronę praw wspólnoty chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzie i pohamowanie nietolerancji religijnej.

Papieska Rada do spraw Dialogu Międzyreligijnego "zbiera obecnie informacje niezbędne do tego, aby dobrze zrozumieć powstałą sytuację" - powiedział rzecznik.

"W każdym razie postawa otwarcia i pragnienie dialogu pozostają niezmienne ze strony Papieskiej Rady" - zapewnił ks. Lombardi.(PAP)

ik/ kar/

8142521 8141779

Tagi: dialog, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz