Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Prezydent Boliwii do papieża: znieść celibat księży

0
Podziel się

Prezydent Boliwii Evo Morales powiedział Benedyktowi XVI podczas audiencji w
Watykanie w poniedziałek, że Kościół powinien znieść celibat. Na konferencji prasowej w Rzymie po
spotkaniu z papieżem wyraził też opinię o potrzebie demokratyzacji Kościoła.

bEhQPdFh

Prezydent Boliwii Evo Morales powiedział Benedyktowi XVI podczas audiencji w Watykanie w poniedziałek, że Kościół powinien znieść celibat. Na konferencji prasowej w Rzymie po spotkaniu z papieżem wyraził też opinię o potrzebie demokratyzacji Kościoła.

"Kościół nie powinien negować fundamentalnej części naszej ludzkiej natury i powinien znieść celibat. W ten sposób będzie mniej dzieci, nie uznanych przez swych ojców" - powiedział Morales dziennikarzom relacjonując słowa, jakie skierował do Benedykta XVI.

"Chcę wnosić pokorny wkład jako szeregowy członek Kościoła katolickiego" - oświadczył boliwijski prezydent, który po raz pierwszy, ubrany w tradycyjny andyjski strój, został przyjęty przez papieża w Watykanie.

bEhQPdFj

Dodał też, że "aby przezwyciężyć kryzys Kościoła zranionego i pogrążonego w grzechu, nieuchronna jest demokratyzacja i humanizacja jego struktury". Zdaniem Moralesa demokratyzacja ta miałaby polegać także na dopuszczeniu kobiet do kapłaństwa.

W komunikacie, wydanym po audiencji przez watykańskie biuro prasowe, nie odnotowano żadnych różnic zdań w przeprowadzonych przez Moralesa rozmowach. W oświadczeniu mowa jest o tym, że "serdeczne rozmowy" dotyczyły sytuacji międzynarodowej i regionalnej, konieczności rozwijania większej wrażliwości społecznej na problemy ochrony środowiska naturalnego oraz współpracy między państwem a Kościołem. (PAP)

sw/ ap/

bEhQPdFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)