Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Watykan: Źródła: w środę papież ogłosi nominacje kardynalskie
Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI ogłosi nazwiska hierarchów, którzy na konsystorzu 20 listopada otrzymają godność kardynałów - wynika z nieoficjalnych informacji z kilku źródeł kościelnych.

Wśród przyszłych purpuratów wymienia się metropolitę warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza. Będzie on prawdopodobnie jedynym nowym polskim kardynałem.

Listę nominacji kardynalskich papież ma odczytać na zakończenie audiencji generalnej, tak jak uczynił to wcześniej, dwukrotnie zapowiadając poprzednie konsystorze.

Według włoskiej prasy Benedykt XVI mianuje około 20 nowych kardynałów, w tym wielu Włochów.

Niemal pewne wydaje się to, że w gronie tym znajdą się prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych arcybiskup Angelo Amato, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury abp Gianfranco Ravasi, a także nowy przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan abp Kurt Koch ze Szwajcarii, arcybiskup Palermo Paolo Romeo i metropolita Monachium Reinhard Marx.

Ponadto przypuszcza się, że godnością kardynalską wyróżniony zostanie poprzedni przewodniczący Papieskiej Akademii Życia biskup Elio Sgreccia i być może nowy prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa abp Mauro Piacenza. Wymienia się również arcybiskupa Brukseli, prymasa Belgii Andr, Leonarda. (PAP)

sw/ ro/ bk/

Polska, prasa, papież, włochy, watykan, środa, nominacja, źródło
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.