Notowania

błasik
18.02.2011 09:09

"Wdowa przestraszyła się" informacji MAK?

Izwiestija komentują prośbę wdowy po gen. Błasiku, o usunięcie informacji ze strony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

_ Wdowa przestraszyła się szczegółów _ - tak dziennik _ Izwiestija _ tytułuje swój tekst, informujący o prośbie Ewy Błasik, wdowy po generale Andrzeju Błasiku, o usunięcie ze strony internetowej MAK dokumentacji z sekcji zwłok jej męża.

_ - Polacy wciąż domagają się prawdy o katastrofie smoleńskiej. Jednak nie cała prawda ich zadowala. Wdowie po zmarłym dowódcy Sił Powietrznych Polski Andrzeju Błasiku nie spodobało się, że wszyscy dowiedzieli się, iż we krwi jej małżonka wykryto alkohol _ - pisze moskiewska gazeta.

_ Izwiestija _ podają, że _ Ewa Błasik zażądała, aby Międzypaństwowy Komitet Lotniczy usunął ze swojej strony wrażliwe szczegóły. Jej zdaniem, MAK złamał konwencję chicagowską, publikując je w swoim raporcie _ - przekazuje dziennik.

_ Izwiestija _ wyjaśniają, że _ chodzi o stan szczątków generała i wyniki sekcji _. _ Przypomnijmy: rosyjscy eksperci we krwi zmarłego Błasika wykryli alkohol _ - pisze gazeta.

Według _ Izwiestii _, _ wdowa po dowódcy próbowała wpłynąć na MAK za pośrednictwem samego premiera Polski Donalda Tuska, jednak ten najwyraźniej nie wsłuchał się w argumenty pani Błasik _. _ Wówczas przeszła ona do ofensywy za pośrednictwem prasy _ - zauważa dziennik.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t95672.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/general;blasik;nie;siedzial;za;sterami,238,0,629998.html) Generał Błasik nie siedział za sterami

_ Już pierwsze rezultaty badania pokazały, że generał Błasik do samego końca znajdował się w kabinie pilotów. Przypuszcza się nawet, że Błasik mógł siedzieć w fotelu II pilota. W każdym razie - jak twierdzą polscy dziennikarze - miał taki zwyczaj. Bez względu na to, jak było naprawdę, piloci 36. pułku specjalnego polskich sił powietrznych czuli psychologiczną presję z powodu obecności swojego zwierzchnika _ - wskazują _ Izwiestija _.

Podkreślając, że _ takie wnioski sformułowali rosyjscy eksperci _, gazeta konstatuje, że _ wdowie po generale się one nie spodobały _. _ Mój mąż był człowiekiem honoru, a dzisiaj ktoś próbuje pozbawić go tego honoru na oczach całego świata. Raport MAK to haniebna próba oczernienia pamięci mojego męża _ - przytaczają _ Izwiestija _ słowa pani Błasik.

_ Póki co w Warszawie czeka się na raport własnej komisji pod przewodnictwem szefa MSWiA Jerzego Millera _ - zaznacza dziennik.

Wbrew temu, co utrzymują _ Izwiestija _, eksperci rosyjscy ponad wszelką wątpliwość ustalili, że generał Błasik nie siedział na miejscu któregokolwiek z członków załogi Tupolewa. W raporcie MAK stwierdza się jednoznacznie, że w momencie katastrofy wszyscy członkowie załogi byli w swoich fotelach przypięci pasami bezpieczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjscy;eksperci;wyliczaja;bledy;zalogi;tu-154;i;stroja;sobie;zarty,141,0,773261.html) Rosyjscy eksperci wyliczają błędy załogi TU-154 i stroją sobie żarty Rosjanie zorganizowali konferencję speców od lotnictwa. Analizują oni katastrofę Smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t128899.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/adwokat;ewy;blasik;pisze;list;do;mak,125,0,771965.html) Adwokat Ewy Błasik pisze list do MAK Wdowa po generale chce, by z internetu zniknęła dokumentacja sekcji ciała jej męża.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t128899.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zona;generala;blasika;mowi;o;szkalowaniu,121,0,752761.html) Żona generała Błasika mówi o szkalowaniu Zaprotestowała przeciwko bierności rządu wobec _ hańbiącego _ raportu MAK.
Tagi: błasik, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz