Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.10.2013 19:30

We Francji aresztowano byłego ministra obrony Gruzji

Były minister obrony Gruzji Dawid Kezeraszwili, poszukiwany przez władze swego kraju za korupcję, został aresztowany we Francji - poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Gruzji Irakli Garibaszwili.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Były minister obrony Gruzji Dawid Kezeraszwili, poszukiwany przez władze swego kraju za korupcję, został aresztowany we Francji - poinformował minister spraw wewnętrznych Gruzji Irakli Garibaszwili.

_ Kezeraszwilego zatrzymano w poniedziałek. Obecnie znajduje się w Aix-en-Provence (w południowo-wschodniej Francji) _ - powiedział przedstawiciel gruzińskich władz. Wyjaśnił, że Gruzja ma 14 dni na dostarczenie dokumentów koniecznych do złożenia wniosku o ekstradycję.

Dochodzenie w sprawie Kezeraszwilego to jedno z postępowań przeciwko sojusznikom ustępującego prezydenta Micheila Saakaszwilego, które wszczęto po porażce jego partii w wyborach parlamentarnych w październiku 2012 roku. Wybory wygrała koalicja Gruzińskie Marzenie utworzona przez miliardera Bidzinę Iwaniszwilego, który został premierem.

Saakaszwili, który ustąpi po wyborach prezydenckich wyznaczonych na 27 października, uważa, że te dochodzenia wobec jego dawnych sojuszników to polowanie na czarownice.

Członkowie partii Saakaszwilego Zjednoczony Ruch Narodowy (ZRN), która obecnie jest w opozycji, niejednokrotnie obwiniali nowe władze o szykany polityczne. Rządzące Gruzińskie Marzenie odrzuca te oskarżenia i twierdzi, że _ w kraju trwa proces przywracania sprawiedliwości _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz