Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

We Wrocławiu świętowali pszczelarze

0
Podziel się

Ponad 40 pszczelarzy z Dolnego Śląska oraz wielu wrocławian spotkało się w
niedzielę na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu na Dolnośląskim Dniu
Pszczelarza.

bErRtMid

Ponad 40 pszczelarzy z Dolnego Śląska oraz wielu wrocławian spotkało się w niedzielę na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu na Dolnośląskim Dniu Pszczelarza.

W programie imprezy znalazł się m.in. kiermasz miodów i produktów pszczelich z dolnośląskich pasiek, wystawa starych uli i sprzętu pszczelarskiego oraz wykłady o wytwarzaniu miodu. Można było także spróbować różnych gatunków miodów z dolnośląskich pasiek, takich jak wrzosowy, akacjowy, rzepakowy, wielokwiatowy, lipowy czy gryczany.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia - w postaci zabaw i konkursów wiedzy ekologicznej i pszczelarstwa.

bErRtMif

Jak powiedział w niedzielę PAP prezes Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy we Wrocławiu Czesław Trzciański, impreza doskonale się udała, bo - jak ocenił - przyjechało na nią wyjątkowo dużo pszczelarzy z całego regionu. "Niestety w tym roku powodów do radości nie mamy zbyt dużo. Choć sezon był niezwykle pracowity, miodu udało się zebrać o połowę mniej niż zwykle. Mniej jest zwłaszcza miodu rzepakowego, akacjowego i wrzosowego. W niektórych rejonach naszego województwa, takich jak Dzierżoniów czy Kłodzko, dopisały natomiast zbioru miodu lipowego, a w górach grykolipowego" - poinformował Trzciański.

Impreza została zorganizowana przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego, czterech związków pszczelarzy z Dolnego Śląska oraz Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. (PAP)

kwa/ gma/

bErRtMiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)