Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

We wtorek na tory nie wyjedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio

0
Podziel się

We wtorek znów nie pojedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio Przewozów
Regionalnych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Spółka
wznowiła w ostatni weekend część zawieszonych połączeń.

bEgxdcXp

We wtorek znów nie pojedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio Przewozów Regionalnych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Spółka wznowiła w ostatni weekend część zawieszonych połączeń.

Kursowanie znacznej części pociągów InterRegio jest zawieszone od 4 maja. Na ich wyjazd nie zezwalają PKP Polskie Linie Kolejowe, którym Przewozy Regionalne tylko za ten rok winne są kilkadziesiąt milionów złotych za korzystanie z torów. Samorządowy przewoźnik wpłacił w maju zarządcy infrastruktury 28,5 mln zł.

PKP PLK zgodziły się w ostatni weekend na wypuszczenie na tory części wstrzymanych wcześniej pociągów. Jednak od wtorku ich ruch znów będzie ograniczony.

bEgxdcXr

Jak wyjaśnił rzecznik Przewozów Regionalnych, InterRegio będą kursować od wtorku tylko na trasach Warszawa-Łódź, Warszawa-Białystok, Warszawa-Bydgoszcz, Legnica-Rzeszów, Wrocław-Rzeszów, Wrocław-Olsztyn i Poznań-Olsztyn.

Zarządy obu spółek mają w tym tygodniu rozmawiać o przywróceniu części połączeń na kolejny weekend. Zarząd Przewozów Regionalnych liczy, że wszystkie InterRegio wrócą na dobre na tory w wakacje, konkretny termin nie jest jeszcze jednak znany. Spółka zapowiada też, że jeszcze w maju planuje wpłacić na konto PKP PLK kolejną transzę zaległości. (PAP)

her/ pad/ bk/

bEgxdcXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)