Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.06.2008 20:25

We wtorek rozmowy o płacach w Poczcie Polskiej

Dyrekcja Poczty Polskiej zaprosiła na wtorek związki zawodowe do rozmów na temat podziału podwyżek płac wynegocjowanych w maju - poinformował PAP w niedzielę rzecznik prasowy PP Zbigniew Baranowski. Związkowcy "Solidarności" wezmą udział w tym spotkaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dyrekcja Poczty Polskiej zaprosiła na wtorek związki zawodowe do rozmów na temat podziału podwyżek płac wynegocjowanych w maju - poinformował PAP w niedzielę rzecznik prasowy PP Zbigniew Baranowski. Związkowcy "Solidarności" wezmą udział w tym spotkaniu. *

Zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich związków działających w przedsiębiorstwie - zarówno tych, które podpisały w maju porozumienie płacowe z PP, jak i tych, które nie akceptując majowych ustaleń, proklamowały 3 czerwca strajk.

Wiceprzewodniczący pocztowej "Solidarności" Janusz Szabowski potwierdził w rozmowie z PAP, że jego związek otrzymał zaproszenie na to spotkanie i przedstawiciele związku wezmą w nim udział.

Pod koniec maja przedstawiciele ponad 30 organizacji związkowych oraz dyrekcji Poczty podpisali porozumienie w sprawach płacowych. Siedem związków, w tym pocztowa "Solidarność", nie podpisało dokumentu i rozpoczęło strajk.

Zgodnie z porozumieniem, pocztowcy dostaną podwyżki w wysokości średnio 400 zł brutto na jeden etat od 1 sierpnia plus 400 zł w bonach, nie licząc wypłacanej już podwyżki w wysokości 137,50. "Solidarność" postuluje podwyżkę 537,50 na etat od 1 stycznia 2008 roku. (PAP)

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz