Notowania

wiadomości
05.03.2012 12:20

Weatherford i Poszukiwania Naftowe Diament będą współpracować

Amerykańska korporacja Weatherford International i spółka Poszukiwania Naftowe Diament z Zielonej Góry podpisały w poniedziałek umowę o współpracy. Firmy będą razem świadczyć specjalistyczne usługi przy poszukiwaniu gazu i ropy naftowej w Polsce i w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Amerykańska korporacja Weatherford International i spółka Poszukiwania Naftowe Diament z Zielonej Góry podpisały w poniedziałek umowę o współpracy. Firmy będą razem świadczyć specjalistyczne usługi przy poszukiwaniu gazu i ropy naftowej w Polsce i w Europie. *

Umowa zobowiązuje obie firmy do współpracy także w zakresie organizacji szkoleń dla pracowników czy wymiany technologii i sprzętu.

"Diament i Weatherford stworzą pakiet wspólnych serwisów, z których będą korzystać nasi inwestorzy i operatorzy. Dla Diamentu to wspaniała okazja, by nasi inżynierowie i kadra skorzystali z doświadczeń na najwyższym poziomie" - powiedział w poniedziałek prezes spółki Poszukiwania Naftowe Diament Ryszard Chylarecki.

Amerykańska korporacja Weatherford International działa w 100 krajach i zajmuje się dostarczaniem serwisów okołowiertniczych i wiertniczych. Jej roczne obroty sięgają 10 mld dolarów.

Natomiast podstawowa działalność spółki Poszukiwania Naftowe Diament to specjalistyczne prace związane z poszukiwaniem i udostępnianiem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w kraju i za granicą.

Poszukiwania Naftowe Diament wykonują wiercenia na zlecenie KGHM S.A. oraz na zlecenie przedsiębiorstw zajmujących się poszukiwaniem i rozpoznawaniem niekonwencjonalnych złóż gazu, w tym m.in. złóż gazu pochodzącego z łupków.

Spółka współpracuje także z zagranicznymi koncernami poszukującymi w Polsce gazu ze złóż niekonwencjonalnych; prowadzi prace także za granicą, m.in. na terenie Danii, Ukrainy, Litwy. (PAP)

mrd/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz