Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Weekend w Tatrach ciepły i burzowy

0
Podziel się

Ciepły i burzowe weekend zapowiada się w Tatrach. Termometry na Podhalu
wskażą do 25 stopni Celsjusza, a wysoko w górach - 16 stopni. Wystąpią burze i przelotne opady
deszczu.

bEgOnEbV

Ciepły i burzowe weekend zapowiada się w Tatrach. Termometry na Podhalu wskażą do 25 stopni Celsjusza, a wysoko w górach - 16 stopni. Wystąpią burze i przelotne opady deszczu.

W Tatrach panują dobre warunki turystyczne, jednak po ostatnich opadach deszczu szlaki turystyczne mogą być miejscami mokre, a na odcinkach leśnych - błotniste.

Ratownicy górscy przypominają, że w górach pogoda może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak deszcz, silny wiatr i ochłodzenie.

bEgOnEbX

Jednym z największych zagrożeń dla turystów w Tatrach o tej porze roku są burze. Ratownicy i przewodnicy apelują do turystów, aby schodzili ze szczytów i grani oraz oddalili się od cieków wodnych jeszcze przed pierwszymi wyładowaniami atmosferycznymi.

W stuletniej historii Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) odnotowano 21 śmiertelnych przypadków rażenia piorunem, ale o wiele więcej turystów zostało rażonych, doznając obrażeń ciała.

"Jedno uderzenie pioruna np. w szczyt Giewontu, gdzie gromadzi się wiele osób, może spowodować masowy wypadek" - przestrzega ratownik TOPR Adam Marasek. (PAP)

szb/ malk/ bk/

bEgOnEcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)