Notowania

premier
10-04-2010 (17:42)

Węgry: Premier dołącza się do kondolencji

# dochodzą kondolencje od premiera #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą kondolencje od premiera #

10.04. Budapeszt (PAP/MTI) - Premier Węgier Gordon Bajnai przesłał telegram z kondolencjami do premiera Donalda Tuska i brata polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jarosława w związku z katastrofą polskiego samolotu.

"Wszyscy członkowie rządu i naród węgierski są głęboko zasmuceni dowiedziawszy się o tej tragedii. Strata nasza jest jeszcze większa zważywszy na przyjaźń, jaką Węgry żywią wobec Polski" - napisał premier Bajnai.

Zwrócił się do Węgrów, by wraz z Polakami chwilą milczenia uczcili w sobotę w południe ofiary tragedii.

Wcześniej kondolencje w ambasadzie Polski w Budapeszcie w związku z katastrofą polskiego samolotu rządowego i śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożył prezydent Węgier Laszlo Solyom.

"Prezydent Kaczyński stale pracował na rzecz interesów Polski w polityce europejskiej i wyjątkowo troszczył się o przyjaźń polsko-węgierską, upamiętnianą razem co roku" - powiedział Solyom w trakcie wizyty kondolencyjnej.

"Byłem głęboko zaszokowany, gdy dowiedziałem się o śmierci polskiego prezydenta, jego żony i innych polskich ofiar, i przekazuję wyrazy głębokiego współczucia w imieniu moim własnym, mojej małżonki i w imieniu Węgier" - podkreślił. (PAP)

mmp/ ap/ bno/

6012657 arch.

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie