Notowania

kontrola
15.05.2009 16:25

Wenezuela: Państwo przejęło tymczasowo kontrolę nad fabryką makaronów Cargilla

Nieprzestrzeganie ustanowionej przez rząd Hugo Chaveza normy dotyczącej taniej produkcji na potrzeby masowego konsumenta stało się w piątek oficjalnym powodem tymczasowego przejęcia przez państwo fabryki makaronów koncernu spożywczego Cargill w Wenezueli.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nieprzestrzeganie ustanowionej przez rząd Hugo Chaveza normy dotyczącej taniej produkcji na potrzeby masowego konsumenta stało się w piątek oficjalnym powodem tymczasowego przejęcia przez państwo fabryki makaronów koncernu spożywczego Cargill w Wenezueli. *

Urzędnicy w asyście żołnierzy wkroczyli na teren fabryki i do łuszczarni ryżu należącej do amerykańskiego koncernu, dokonując "tymczasowego zajęcia" zakładów Cargilla w nadmorskim stanie Vargas, kolejnych w ciągu ostatnich miesięcy.

Wiceminister przemysłu spożywczego Rafael Coronado uzasadnił "przejęcie na 90 dni" wspomnianych zakładów tym, że nie wytwarzały w odpowiedniej proporcji do całej produkcji taniego makaronu do sprzedaży po cenach ustanowionych przez rząd wenezuelski.

"Mieliśmy do czynienia z wyraźnym nie przestrzeganiem prawa" - powiedział Coronado w transmisji telewizyjnej z terenu przejętych zakładów.

Wiceminister dodał, że po upływie 90 dni rząd podejmie dalsze decyzje co do przyszłości fabryki makaronów. (PAP)

ik/ kar/

4669, 4604

Tagi: kontrola, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz