Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiadomości ze spółek czwartek godz. 15.30

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek czwartek 8 września godz. 15.30

bEhPUJiZ

Przegląd wiadomości ze spółek czwartek 8 września godz. 15.30

COMARCH

Po ponownej ocenie ofert w przetargu na budowę i wdrożenie Centralnego Systemu Obsługi Rozliczeń Klientów w PGE do dalszego etapu postępowania zostało zakwalifikowanych pięciu wykonawców w tym konsorcjum, którego liderem jest Comarch. Z przetargu odpadło konsorcjum z Compem, które było na krótkiej liście po pierwszej ocenie ofert - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Szacunkowa wartość kontraktu to ponad 100 mln zł.

bEhPUJjb

PGE po ponownej ocenie ofert, która była konieczna w celu uwzględnienia wyroku KIO uwzględniającego odwołanie Comarchu, do dalszego etapu postępowania zaprosiła: Accenture; konsorcjum Comarch, Energo-Moc Wzorcownia i ZSK; Hewlett-Packard Polska; Siemens IT Solutions and Services; Fujitsu Technology Solutions.

Po pierwszej ocenie ofert na krótkiej liście zamiast konsorcjum Comarchu było konsorcjum Cross i Comp. O zlecenie starało się też m.in. konsorcjum Asseco Poland i Sygnity, ale nie przeszło prekwalifikacji z przyczyn formalnych.

Polska Grupa Energetyczna w styczniu ogłosiła przetarg na budowę i wdrożenie Centralnego Systemu Obsługi Rozliczeń Klientów (CSORK) w obszarze sprzedaży detalicznej oraz dystrybucji energii elektrycznej dla grupy kapitałowej. Wysokość wadium ustalono na 2 mln zł. Przedstawiciele spółek informatycznych szacują, że realnie kontrakt ten może być wart ponad 100 mln zł i oceniają, że będzie to największy projekt informatyczny w branży elektroenergetycznej w 2011 r.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa, wdrożenie i integracja Centralnego Systemu Obsługi i Rozliczeń Klientów (CSORK) w obszarze sprzedaży detalicznej (SSD) i dystrybucji energii elektrycznej (OSD) oraz świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych CSORK. Zaprojektowanie, budowa, wdrożenie i integracja CSORK ma nastąpić w ciągu 24 miesięcy od udzielenia zamówienia. Świadczenie usług gwarancyjnych ma trwać 36 miesięcy od całkowitego wdrożenia CSORK. System ma mieć co najmniej 6 tys. użytkowników i zapewniać obsługę co najmniej 5 mln klientów.

bEhPUJjh

Przetarg realizowany jest według procedury negocjacyjnej. Kryterium udzielania zamówienia są: cena (55 proc.), wymagania funkcjonalne (40 proc.) i wymagania techniczne (5 proc.).

Konsorcjum z udziałem Comarchu bierze też udział w innym dużym przetargu w branży energetycznej. Konsorcjum złożyło ofertę w przetargu na dostawę i wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania majątkiem sieciowym w spółkach Enion i EnergiaPro oraz świadczenie usługi serwisu systemu. Oferty w tym postępowaniu złożyły także, Asseco Poland, Qumak-Sekom i Sygnity, ale według przedstawicieli branży jest duża szansa, że to oferta konsorcjum Comarchu ma duże szanse być oceniona jako najkorzystniejsza. Podstawowa wartość systemu to około 100 mln zł.

OTAGO

Spółka Otago, z grupy Asseco Poland, podpisała umowę na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa z krakowską firmą Silvermedia. Transakcja obejmuje gamę produktów wspomagających zarządzanie oświatą oraz przejęcie zespołu specjalistów z tej dziedziny - poinformowała spółka w komunikacie.

bEhPUJji

W ramach grupy Asseco, Otago odpowiada za koordynację działań na rynku samorządowym. Zakupione rozwiązanie z obszaru edukacji jest uzupełnieniem oferowanego przez Otago systemu miejskiego o kolejny element - platformę zarządzania oświatową. Obecnie z Platformy Oświatowej korzysta 2 mln uczniów w 4.500 szkołach, w ponad 20 miastach.

"Dzięki poszerzonej ofercie ZUI Otago, a także wsparciu pozostałych spółek GK Asseco Poland takich jak Combidata czy Pion Infrastruktury Asseco, idea powstania jednego centralnego systemu miejskiego stała się po raz pierwszy w Polsce, faktem. Jako jedyna firma w Polsce jesteśmy partnerem potrafiącym objąć wszystkie obszary funkcjonowania miasta zarówno w zakresie oprogramowania, jak i szeroko pojętej infrastruktury informatycznej" - powiedział cytowany w komunikacie Jarosław Jastrzębski, prezes Otago.(PAP)

gsu/ jtt/ amac/

bEhPUJjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)