Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiceminister zdrowia kandydatem PSL na prezydenta Łodzi

0
Podziel się

Wiceminister zdrowia Adam Fronczak został oficjalnym kandydatem Polskiego
Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta Łodzi. W sobotę PSL w Łódzkiem i sam kandydat
rozpoczęli kampanię wyborczą.

bEgDbYZN

*Wiceminister zdrowia Adam Fronczak został oficjalnym kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta Łodzi. W sobotę PSL w Łódzkiem i sam kandydat rozpoczęli kampanię wyborczą. *

Rekomendując Fronczaka szef ludowców w regionie, poseł Mieczysław Łuczak, powiedział, że Łodzi potrzebny jest lekarz. Według niego, miasto jest podobnym organizmem jak organizm człowieka - "nie zawsze dobrze funkcjonuje w każdym miejscu".

Na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister mówił m.in., że jednym z najważniejszych problemów Łodzi jest problem starzejącego się miasta. "Ubywa ludzi młodych, przybywa ludzi starych" - powiedział. Zwrócił uwagę, że Łódź było kiedyś drugim pod względem liczby mieszkańców. Obecnie została wyprzedzona przez Kraków. Zdaniem Fronczaka, należy jak najszybciej znaleźć odpowiedź na pytanie - jaka choroba toczy miasto, że uciekają z niego ludzie?

bEgDbYZP

Kandydat PSL uważa, że jedna z przyczyn tych "ucieczek" jest politykierstwo samorządowców. Według niego, magistrat to miejsce, gdzie powinny się ścierać poglądy, ale poglądy mieszkańców, a nie polityków.

"Chyba zapomnieliśmy, czym jest samorządność. A przecież samorządność to działanie pomiędzy ludźmi, to jest słuchanie ludzi i wsłuchiwanie się w ich głosy" - powiedział. Zdaniem kandydata PSL, rolą prezydenta miasta jest "być wrażliwym i słuchać tych, którzy mają potrzeby".

Jak powiedział szef ludowców w Łódzkiem Mieczysław Łuczak stronnictwo wystawi swoich kandydatów na listach PSL zarówno do sejmiku województwa łódzkiego jak i do rady miejskiej w Łodzi. (PAP)

jaw/ malk/

bEgDbZaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)