Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wicepremier Pawlak rozmawiał w Petersburgu o współpracy z Rosją w sferze energetycznej

0
Podziel się

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar
Pawlak oświadczył w piątek w Petersburgu, gdzie uczestniczy w XIII
Międzynarodowym Forum Ekonomicznym, że Polska jest zainteresowana
rozwojem współpracy z Rosją w sferze energetycznej.

bEjazCwl

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oświadczył w piątek w Petersburgu, gdzie uczestniczy w XIII Międzynarodowym Forum Ekonomicznym, że Polska jest zainteresowana rozwojem współpracy z Rosją w sferze energetycznej.

Pawlak złożył taką deklarację na spotkaniu z dziennikarzami w Konsulacie Generalnym RP.

Polski wicepremier poinformował, że problemy energetyczne były jednym z tematów jego spotkań z rosyjskimi partnerami w ramach forum. "Jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem współpracy z Rosją" - oświadczył.

bEjazCwn

Pawlak zapowiedział, że rozmowy na tematy energetyczne będą kontynuowane podczas planowanej wizyty rosyjskiego premiera Władimira Putina w Polsce.

Indagowany o Nord Stream (Gazociąg Północny), który po dnie Morza Bałtyckiego miałby połączyć Rosję i Niemcy, wicepremier oznajmił, iż Polska rozumie znaczenie tego projektu dla Europy, jednak wolałaby, aby magistrala ta biegła po lądzie.

"Przy takim wariancie wszystko byłoby prostsze i ekologicznie bezpieczniejsze" - powiedział Pawlak.

Polski wicepremier potwierdził również, że podczas pobytu w Petersburgu miał okazję spotkać się także z prezesem rosyjskiego Sbierbanku, który w konsorcjum z austriacko-kanadyjskim koncernem Magna przejmie wkrótce kontrolę nad Oplem. Pawlak zastrzegł jednak, że rozmowa miała ogólny charakter.

bEjazCwt

"Nie dyskutowaliśmy o losach polskich zakładów Opla" -powiedział. (PAP)

bEjazCwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)