Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiceprezes PAIiIZ: Napływ BIZ w I kwartale wzrósł rdr o 20 proc.

0
Podziel się

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych, które napłynęły do Polski w
I kwartale, była o 20 proc. wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego - powiedział PAP
wiceprezes PAIiIZ, Marek Łyżwa.

bEhXUBhh

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych, które napłynęły do Polski w I kwartale, była o 20 proc. wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego - powiedział PAP wiceprezes PAIiIZ, Marek Łyżwa.

"Wzrost napływu inwestycji względem poprzedniego roku jest zauważalny. W okresie styczeń-marzec ten wzrost mógł wynieść 20 proc." - powiedział w czwartek PAP Łyżwa.

"PAIiIZ szacuje, że w całym 2010 roku napływ BIZ wyniósł ok. 10 mld euro. Myślę, że w tym roku wynik może być troszkę lepszy. Dane NBP o napływie BIZ są wg naszych wyliczeń zaniżone, w połowie roku powinna nastąpić korekta w górę danych za 2010 rok" - dodał Łyżwa.

bEhXUBhj

Z danych NBP wynika, że w 2010 roku napływ BIZ wyniósł 7,5 mld euro, wobec 8,4 mld euro w 2009 r.

Z dokumentów, do których dotarła PAP wynika, że obecnie PAIiIZ obsługuje 159 projektów o wartości 6,47 mld euro, które mogą stworzyć 38,6 tys. miejsc pracy.

"Od początku roku, do końca kwietnia br. Agencja zakończyła pozytywną decyzją inwestycyjną 15 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 421 mln EUR i docelowym zatrudnieniu 3038 osób" - poinformowała PAP PAIiIZ.

Nikodem Chinowski (PAP)

bEhXUBhp

nik/ ana/ je/

bEhXUBhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)