Notowania

msz
10.06.2009 11:54

Wiceszef MSZ Rosji: Ukraińcy nie konsultują decyzji w sprawie Floty Czarnomorskiej

Rosja jest niezadowolona, że decyzje dotyczące stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Ukraińcy podejmują bez konsultacji z Moskwą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosja jest niezadowolona, że decyzje dotyczące stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Ukraińcy podejmują bez konsultacji z Moskwą.

Powiedział o tym w środę wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin, podczas odbywającej się w Kijowie narady podkomisji ukraińsko-rosyjskiej komisji międzypaństwowej ds. Floty Czarnomorskiej.

"Nie ukrywam, że nie wszystkie kwestie są proste. Coraz częściej musimy rozmawiać o jednostronnym zaostrzeniu przez stronę ukraińską porządku przekraczania granicy (ukraińskiej) dla okrętów Floty Czarnomorskiej i porządku przemieszczania się oddziałów floty poza miejsca stacjonowania, wprowadzonym wiadomymi dekretami prezydenta Ukrainy" - oświadczył Karasin.

W sierpniu 2008 roku prezydent Wiktor Juszczenko wydał dekret, zgodnie z którym dowództwo rosyjskiej floty zobowiązane jest do informowania władz w Kijowie o wszelkich ruchach swych żołnierzy, pojazdów i okrętów z co najmniej 72-godzinnym wyprzedzeniem.

Dokument ten był następstwem zaangażowania Floty Czarnomorskiej w wojnę rosyjsko-gruzińską. Rosjanie określili dekret Juszczenki jako nieprzyjazny.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

Tagi: msz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz