Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Więcej danych z czarnych skrzynek

0
Podziel się

Rzecznik rządu zapowiedział kolejne tomy akt dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Więcej danych z czarnych skrzynek
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhBlzYl

W przygotowaniu są kolejne 3 tomy akt dotyczące katastrofy smoleńskiej, które Rosjanie mają przekazać stronie polskiej - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

Graś odniósł się do zapewnień wicepremiera Siergieja Iwanowao tym, że Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. _ - Wydaje się, że te zapewnienia są prawdziwe i te dokumenty bądź już są w kraju bądź do tej wysyłki są przygotowane _ - powiedział rzecznik rządu w radiu TOK FM.

_ - Według informacji z prokuratury, znaczną część dokumentów już dostaliśmy i w przygotowaniu są bodajże 3 tomy akt, których jeszcze brakują - w przygotowaniu przez stronę rosyjską _ - dodał Graś.

bEhBlzYn

Graś powiedział również, że wszystko wskazuje na to, że polskim specjalistom udało się odczytać więcej informacjiz czarnych skrzynek Tu-154 niż rosyjskim. _ - Ale chcemy spokojnie czekać na komunikat w tej sprawie _ - zaznaczył, dodając, że o postępach będzie informował minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller. Od początku czerwca analizę zapisów z czarnych skrzynek prowadzi Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

_ - Wszystko wskazuje na to, że nie ma żadnego powodu do niepokoju, wszystko wskazuje również na to, że to rozgrywanie polityczne tej tragedii to coś, z czym będziemy mieli do czynienia jeszcze przez wiele, wiele miesięcy, a może i lat _ - dodał Graś.

Obecnie polska prokuratura wojskowa prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy czeka na realizację pięciu skierowanych do Rosji wniosków o pomoc prawną. Chodzi w nich m.in. o przekazanie dokumentów, a także o _ czasowe wydanie czarnych skrzynek jako niezbędnych dowodów w postępowaniu karnym _.

bEhBlzYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)