Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wieczory wyborcze w TVP, TVN24 i Polsat News

0
Podziel się

Szacunkowe wyniki wyborów, komentarze
ekspertów, łączenia ze sztabami wyborczymi - zobaczyć będzie można
podczas wieczorów wyborczych, które przygotowują na niedzielę TVP,
TVN24 i Polsat News.

bEgESNKd

Szacunkowe wyniki wyborów, komentarze ekspertów, łączenia ze sztabami wyborczymi - zobaczyć będzie można podczas wieczorów wyborczych, które przygotowują na niedzielę TVP, TVN24 i Polsat News.

W tym roku żadna ze stacji nie zamówiła ogólnopolskiego badania exit poll, w którym ankieterzy pytają osoby wychodzące z lokali, na kogo oddały swój głos.

W TVP wieczór wyborczy pt. "Eurowybory 2009" rozpocznie się o godz. 21.50 na antenach TVP1 i TVP INFO. Program poprowadzą: Piotr Kraśko oraz Diana Rudnik.

bEgESNKf

Jak zapowiada TVP, w jej studio "spotkają się eksperci i komentatorzy polityczni, którzy przeanalizują konsekwencje eurowyborów dla polskiej sceny politycznej oraz dla całej Europy". Wśród zaproszonych gości będą m.in.: Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski, Tomasz Wróblewski, Barbara Fedyszak-Radziejowska, prof. Andrzej Rychard, dr Jerzy Andrzej Wojciechowski.

W drugiej części wieczoru, już tylko w TVP INFO od godz. 23.40, przeprowadzona zostanie debata z politykami.

Po zamknięciu lokali wyborczych TVP zaprezentuje szacunkowe wyniki głosowania. Będą to wyniki z wybranych okręgów reprezentatywnych dla kraju: wiejskich, miejsko-wiejskich i typowo miejskich, na wschodzie i na zachodzie kraju.

Badanie przeprowadzone przez TNS OBOP uwzględni poparcie dla poszczególnych partii w tych okręgach, wyniki "jedynek" - czyli ranking kandydatów z numerem 1 na listach oraz szacunkową frekwencję w każdym z okręgów.

bEgESNKl

W trakcie łączeń z korespondentką TVP w Brukseli TVP prezentować będzie też wstępne rezultaty wyborów w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Polacy mieszkający poza granicami kraju będą mogli oglądać Wieczór Wyborczy w TVP Polonia w godz. 21.50 - 23.05.

W TVN24 wieczór wyborczy rozpocznie się o 21.45 i potrwać ma do północy, jego gospodarzem będzie Bogdan Rymanowski.

Stacja przedstawi wyniki zrealizowanego dla niej przez instytut badawczy SMG KRC sondażu telefonicznego. Badanie przeprowadzone będzie w trzech miastach: Krakowie, Gdańsku i Warszawie. "Zbadamy nie tylko jak głosowali Polacy w tym roku, ale też na kogo oddali swoje głosy w poprzednich wyborach europejskich" - powiedziała PAP Lidia Zagórska z działu prasowego TVN.

bEgESNKm

Jak zapowiedziała, wieczór wyborczy nadawany będzie z wirtualnego studia z użyciem nowoczesnych technologii i grafiki. W jego trakcie przewidziano m.in. łączenia z poszczególnymi sztabami wyborczymi czy relacje z głosowania w całej Polsce.

Rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk zapowiada, że reporterzy Polsat News przez cały dzień będą nadawać relacje z różnych miejsc w Polsce, gdzie głosować będą znane osoby. Ciekawostką mają być relacje z głosowania w wielkopolskiej miejscowości o nazwie Unia.

Wieczór wyborczy pod tytułem "Polska wybrała" rozpocznie się o godz. 22. Poprowadzą go Agnieszka Gozdyra i Maciej Stroiński.

Polsat News nie zlecił własnych sondaży, stacja skorzysta z exit polls prezentowanych przez Parlament Europejski.

bEgESNKn

Po godz. 22 w studiu Polsat News pojawią się eksperci. Wieczór wyborczy w tej stacji ma potrwać do godz. 1.00 "z możliwością przedłużenia". (PAP)

js/ malk/ gma/

bEgESNKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)