Notowania

zima w polsce
02.01.2011 19:15

Wielka akcja policji. Sprawdzają wracających

Ruch na głównych drogach jest duży, a w związku ze złą pogodą panują trudne warunki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

W całym kraju trwają powroty z sylwestrowo-noworocznego weekendu. Ruch na głównych drogach jest większy niż zazwyczaj, a w wielu miejscach w związku ze złą pogodą panują trudne warunki - informuje policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.

Od piątku na drogach jest więcej patroli policyjnych. Prawie 10 tysięcy funkcjonariuszy szczególną uwagę zwraca na osoby, które powracają do domów po całonocnych imprezach i sprawdzają, czy nie są pod wpływem alkoholu.

Przez dwa ostatnie dni doszło do 82 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 99 zostało rannych. Policja zatrzymała 539 nietrzeźwych kierowców.
_ - Ruch na drogach jest coraz większy. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Powracający z weekendu powinni wcześniej zaplanować podróż i rozłożyć powroty w czasie _ - powiedział Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jeśli kierowca ma powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi popełnia przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia. Z policyjnych statystyk wynika, że wśród pijanych kierowców zatrzymywanych przez policjantów najwięcej jest tych, którzy pili nie tuż przed jazdą, ale np. poprzedniego dnia późnym wieczorem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t87563.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wracajacy;z;sylwestra;zablokowali;zakopianke,209,0,746705.html) Wracający z Sylwestra zablokowali Zakopiankę Kierowcom wybierającym się na Śląsk radzimy kierować się na Czarny Dunajec - radzi policja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t89809.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/utrudnienia;na;drogach;glownie;na;wschodzie,179,0,746675.html) Utrudnienia na drogach. Głównie na wschodzie Na drogach krajowych w Lubelszczyźnie można utknąć w zaspach - ostrzegają drogowcy.
Tagi: zima w polsce, zima, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz