Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania: Padła rekordowa wygrana - 113 mln funtów

0
Podziel się

Wygrana w wysokosci 113 mln funtów, czyli ponad pół miliarda złotych,
padła w europejskiej loterii Euro Millions. Szczęśliwiec skreślił siedem szczęśliwych liczb w
jednej z kolektur w Wielkiej Brytanii.

bEgmOWeZ

Wygrana w wysokosci 113 mln funtów, czyli ponad pół miliarda złotych, padła w europejskiej loterii Euro Millions. Szczęśliwiec skreślił siedem szczęśliwych liczb w jednej z kolektur w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje portal BBC, jest to największa wygrana w historii Zjednoczonego Królestwa. Poprzedni rekord padł w maju tego roku i wyniósł 84,4 mln funtów.

Szczęśliwymi numerami okazały się: 9, 30, 35, 39, 46, 6, i 8.

bEgmOWfb

Firma obsługująca loterię w Wielkiej Brytanii poinformowała, że jest to "fantastyczna wiadomość". "Mamy mnóstwo chłodzącego się szampana i z niecierpliwością czekamy na szczęśliwego posiadacza kuponu, którego będziemy mogli przyjąć do klubu milionerów" - dodali.

Euro Millions Lotto jest największą europejską loterią stworzoną przez francuskie lotto Francaise des Jeux, hiszpańskie Loterias y Apuestas des Estad oraz brytyjski Camelot. Loteria odbywa się w dziewięciu krajach: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Losowania są co tydzień w piątki. W razie nieskreślenia odpowiednich liczb, pula wygranej w następnym tygodniu kumuluje się. (PAP)

mick/ itm/

bEgmOWfC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)