Notowania

pjn
02.10.2011 14:57

Wielka koalicja PO-PiS-PSL-PJN

Tomasz Dudziński z PJN przestrzega przed Palikotem. Jego zdaniem partia, która wejdzie z nim w koalicję, mocno się sparzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radosław Gałuszka)

*Polityk PJN i szef sztabu wyborczego ugrupowania, Tomasz Dudziński powiedział w niedzielę w Gdańsku, że najlepszym rozwiązaniem po wyborach byłoby powstanie rządu czterech ugrupowań - PO, PiS, PSL i PJN. Przestrzegał jednocześnie przed wejściem do rządu Ruchu Poparcia Palikota. *

_ - Jest wiele osób w tych partiach, które mogłyby współtworzyć taki rząd. Chociażby z PiS prof. Zyta Gilowska jako minister finansów, z PSL Janusz Piechociński jako wicepremier i minister infrastruktury; Grzegorz Schetyna opracował jedyny program, który się sprawdził, czyli schetynówki i mógłby być nadal szefem MSWiA, a Paweł Poncyljusz z PJN z pewnością poradziłby sobie w Ministerstwie Gospodarki _ - powiedział Dudziński, który otwiera listę kandydatów PJN do Sejmu w okręgu gdańskim.

Według niego, w takim rozwiązaniu _ rządu technicznego _, liderzy PO i PiS Donald Tusk i Jarosław Kaczyński powinni _ stać z boku _. Dudziński uważa, że taki rząd, powołany na trzy lata, jest niezbędny w okresie drugiej fali kryzysu, aby m.in. zrealizować reformę finansów publicznych.

Zdaniem Dudzińskiego, po trzech latach partie tworzące taki gabinet rządowy mogłyby _ pójść własną drogą _ i startować w kolejnych wyborach lub ewentualnie doszłoby do skrócenia kadencji parlamentu.

Dudziński obawia się, że jeśli ugrupowanie Janusza Palikota wejdzie do Sejmu i utworzy koalicję z PO, to w Polsce dojdzie do legalizacji miękkich narkotyków. Poseł PJN zaprezentował w tym miejscu wypowiedź Janusza Palikota, w której zastrzegł on, że jednym z warunków brzegowych wejścia jego ugrupowania do koalicji rządzącej jest legalizacja marihuany. Zdaniem Dudzińskiego, legalizacja marihuany to pierwszy krok do sięgnięcia po mocniejsze środki odurzające.

_ - Polacy nie powinni kupować kota w worku. Polacy mogą bardzo sparzyć się na koalicji z Palikotem _ - powiedział poseł PJN. Mówiąc te słowa Dudziński pokazał worek, z którego wyciągnął pluszowego kotka oraz pęk pokrzyw, które oprócz tego, że parzą miały przypominać _ trawkę _.

W opinii polityka PJN, Palikot w przyszłym rządzie to _ wielkie zagrożenie dla polskiej młodzieży i polskich rodzin _. _ - Chyba nikt nie ma wątpliwości, że problem narkotyków zaczyna się już w gimnazjum. Jeżeli staną się one legalne to będzie to samo, co w przypadku dopalaczy _ - powiedział Dudziński.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;po;i;pis;ida;leb;w;leb;wysoko;takze;psl,5,0,924165.html) Nowy sondaż. PO i PiS idą "łeb w łeb". Wysoko także PSL Kolejne badanie, w którym bardzo dobry wynik osiąga Ruch Poparcia Janusza Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;wyborach;mozliwa;koalicja;z;palikotem,230,0,923878.html) Po wyborach możliwa koalicja z Palikotem? Coraz wyższe notowania Ruchu Poparcia Palikota sprawiają, że pojawiają się głosy o możliwym porozumieniu z PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;platforma;zdecydowanie;gora;a;palikot;,185,0,923833.html) Nowy sondaż. Platforma zdecydowanie górą, a Palikot... PiS drugi. PJN znalazła się poniżej minimalnego progu wyborczego. Jest jedno duże zaskoczenie.
Tagi: pjn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz