Notowania

izrael
18.08.2011 13:54

"Wielka operacja terrorystyczna". Będzie odwet?

Siedem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w atakach na autobusy i samochód.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hoyasmeg/CC/Flickr)

[aktualizacja 18:55]

W południowym Izraelu niedaleko Ejlatu siedem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w atakach terrorystycznych na dwa międzymiastowe autobusy i samochód osobowy. Zaatakowane zostały też izraelskie patrole na granicy między Strefą Gazy i Egiptem, gdzie kilku żołnierzy odniosło ciężkie rany.

W reakcji na tę serię ataków terrorystycznych Izrael zamknął przejścia graniczne ze Strefą Gazy i zapowiedział operacje odwetowe. W zamachach zginęło siedem osób, a 30 zostało rannych. Izraelczycy zabili siedmiu spośród blisko dwudziestu terrorystów, którzy uczestniczyli w atakach.

Według najnowszych doniesień, izraelskie siły zaatakowały cele w Strefie Gazy. W ataku w Rafah zniszczony został dom mieszkalny. Reuters informuje, że zginęło pięć osób: wysoki rangą przedstawiciele Hamasu i jego czterech towarzyszy. Według świadków za ostrzał odpowiadają izraelskie samoloty bezzałogowe.

Tak wyglądał atak na IzraelAutobus został zaatakowany przez kilku uzbrojonych mężczyzn około 30 km na północ od miasta Ejlat, izraelskiego kurortu nad Morzem Czerwonym._ - To był atak terrorystyczny _ - powiedział reporter izraelskiego radia. Na razie nie wiadomo, z jakiego ugrupowanie są terroryści. Izraelskie siły bezpieczeństwa podały, że zabiły siedmiu zamachowców.

Jako wielką operację terrorystyczną określił dzisiejszy zamachy terrorystyczne w Izraelu Szewach Weiss, były ambasador tego kraju w Polsce. Polskiemu Radiu powiedział, że walki w dwóch miejscach się skończyły, ale w jednym toczą się nadal. Szewach Weiss mówi, że stosunki izraelsko-egipskie pogorszyły się po obaleniu w Egipcie rządu Hosniego Mubaraka.

Hamas ewakuuje budynki rządowe

Radykalny Hamas nakazał ewakuację urzędów i stanowisk dowodzenia sił bezpieczeństwa w Strefie Gazy, z obawy przed atakami odwetowymi - podała agencja EFE. Według lokalnych mediów, zamknięto przejście Rafah. Źródła w ministerstwie spraw wewnętrznych Hamasu potwierdziły, że obawiają się, iż izraelskie lotnictwo zbombarduje budynki rządowe w Strefie Gazy.

Wysoki przedstawiciel rządzącego Strefą Gazy Hamasu, Ahmed Jusuf, zaprzeczył, jakoby radykalny ruch był odpowiedzialny za ataki. Chwaląc zamachy, uznał jednocześnie, że zostały one przeprowadzone _ w odpowiednim memencie, ponieważ Izraelczycy atakują Gazę codziennie, za dnia i w nocy _.

Stosunki Egipt-Izrael. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t139098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;rozpedzili;antyizraelska;demonstracje,88,0,829272.html) Egipt: Rozpędzili antyizraelską demonstrację Wojsko strzelało w powietrze, aby rozpędzić demonstrantów, którzy zebrali się wczoraj pod ambasadą Izraela w Kairze i domagali się zerwania stosunków z tym krajem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipcjanie;przeciw;traktatowi;z;izraelem,207,0,818127.html) Egipcjanie przeciw traktatowi z Izraelem Za zerwaniem układu z Izraelem z 1979 roku opowiedziało się 54 proc. ankietowanych.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz