Notowania

chiny
17.07.2010 12:32

Wielki pożar portu, tysiące strażaków w akcji

Podczas rozładunku tankowca w chińskim porcie Dalian eksplodował ropociąg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(murplejαne * new york,new york/CC/Flickr)

Ponad 2 tysiące strażaków zostało zmobilizowanych do walki z pożarem po eksplozji ropociągu w porcie Dalian, jednym z ważniejszych na północnym wschodzie Chin - poinformowały chińskie media. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Do wybuchu rurociągu należącego do największej chińskiej firmy paliwowej China National Petroleum Corp (CNPC) doszło w piątek wieczorem. Jak podkreślają miejscowe władze, do wypadku doszło na obszarze oddalonym od budynków mieszkalnych.

Pożar udało się opanować rano, po 15 godzinach gaszenia. Na zdjęciach pokazywanych przez chińską telewizję CCTV widać, że cały obszar jest spowity chmurą gęstego, czarnego dymu. W centrum miasta czuć silny zapach spalenizny, ale władze zapewniają, że gazy powstałe w wyniku pożaru nie były toksyczne.

Zobacz zdjęcia z chińskiej telewizji CCTV:

Do wypadku doszło, kiedy tankowiec przewożący 300 tys. ton ropy wyładowywał swój ładunek. Statek opuścił port bez problemów.

Jak podały chińskie media, na polecenie przewodniczącego Hu Jintao i premiera Wen Jiabao na miejsce wypadku został wysłany jeden z wicepremierów, by nadzorować działania prowadzone na miejscu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz