Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkie manewry w Korei. Phenian znów grozi

0
Podziel się

Siły Korei Południowej i USA rozpoczęły doroczne ćwiczenia wojskowe.

Wielkie manewry w Korei. Phenian znów grozi
(PAP/EPA)
bEhbQdNN

Siły Korei Południowej i USA rozpoczęły doroczne ćwiczenia wojskowe, mimo ostrzeżeń ze strony Korei Północnej, że mogą one doprowadzić do konfliktu nuklearnego. Uczestniczy w nich 12,8 tys. żołnierzy z USA i 200 tys. wojskowych i rezerwistów z Korei Płd.

Główna część ćwiczeń, które obejmują m.in. komputerowe symulacje oraz strzelania z ostrej amunicji, potrwa 11 dni. Niektóre ćwiczenia na poligonach potrwają do kwietnia - poinformowało dowództwo w Seulu.

To pierwsze wspólne ćwiczenia wojsk obu sojuszników od czasu ostrzelania przez Północ południowokoreańskie wyspy na Morzu Żółtym w listopadzie. Zginęły wówczas cztery osoby. Manewry odbywają się również osiem miesięcy po tym, jak w wyniku zatopienia południowokoreańskiego okrętu, o które Seul obwinia Phenian, zginęło 46 marynarzy.

bEhbQdNP

Phenian nie chce już rozmawiać z Seulem. Zobacz materiał Euronews:

W oświadczeniu wydanym przez dowództwo połączonych sztabów w Seulu napisano, że manewry były planowane od miesięcy i nie mają nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami.
Kilka godzin po ich rozpoczęciu Korea Płn. ostrzegła przed możliwością wybuchu wojny nuklearnej na Półwyspie Koreańskim. _ To antynarodowy spisek mający na celu przedłużenie etapu konfrontacji i napięcia, by przeprowadzić plan rozpoczęcia inwazji na północ _ - pisze północnokoreańska oficjalne gazeta _ Rodong Sinmun _.

_ - Niebezpieczeństwo wojny nuklearnej na Półwyspie Koreańskim pogłębia się _ - dodaje gazeta. Wczoraj Phenian oświadczył, że jeśli zostanie sprowokowany, jego wojsko zamieni Seul w _ morze płomieni _ i rozpocznie pełną wojnę z _ bezlitosnymi _ kontratakami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t131816.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korea;i;usa;przygotowuja;sie;na;atak,136,0,771720.html) Korea i USA przygotowują się na atak Oba kraje chcą być gotowe na kolejną prowokację ze strony Korei Północnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t78554.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seul;odrzuca;najnowsza;oferte;z;polnocy,136,0,763016.html) Seul odrzuca najnowszą ofertę z Północy Reżim Kim Dzong Ila domaga się negocjacji we wcześniejszym od ustalonego terminie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t127381.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/phenian;chce;zaatakowac;seul;oni;tylko;czekaja,214,0,743638.html) Phenian chce zaatakować? Seul: Oni tylko czekają Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zaapelował o _ dzień narodowej solidarności _.
bEhbQdOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)