Notowania

Wielkie poszukiwania ofiar kataklizmu

Zadaniem wojska będzie odnalezienie ciał osób, które zginęły w katastrofie z 11 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Official U.S. Navy Imagery/CC/Flickr)

Japonia planuje wysłać w poniedziałek prawie 25 tys. żołnierzy na tereny na północnym wschodzie kraju, zniszczone przez trzęsienie ziemi i tsunami. Ich zadaniem będzie odnalezienie ciał osób, które zginęły w katastrofie z 11 marca - podaje Associated Press.

Jak pisze agencja za zaginionych i prawdopodobnie martwych wciąż uznaje się ponad 12 tys. ludzi. Część z nich została najprawdopodobniej porwana przez falę tsunami, a ich ciała zmyte do oceanu. Inni spoczywają pod gruzami. Dotychczas potwierdzono śmierć 14 300 ludzi.

Rzecznik japońskiego ministerstwa obrony Ippo Maeyama poinformował, że wojsko wyśle na dwudniową akcję poszukiwawczą 24 800 żołnierzy. Uczestniczyć w niej będą również policjanci, straż przybrzeżna i amerykańscy żołnierze.

Zobacz zniszczenia jakie spowodowało trzęsienie ziemi w Japonii:

Jak podaje AP w tym samym czasie przedstawiciele ministerstwa rolnictwa planują wejść do ewakuowanej strefy wokół uszkodzonej w wyniku trzęsienia elektrowni atomowej Fukushima I i sprawdzić co się dzieje z setkami tysięcy zwierząt porzuconych tam przez uciekających rolników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t136434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojsko;szuka;ofiar;kataklizmu;wykorzystaja;odplyw,34,0,804386.html) Wojsko szuka ofiar kataklizmu. Wykorzystają odpływ 18 tys. japońskich i 7 tys. amerykańskich żołnierzy rozpoczęło intensywne poszukiwania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t136434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/japonia;nie;moga;zidentyfikowac;4;tys;osob,10,0,802314.html) Japonia: Nie mogą zidentyfikować 4 tys. osób Ciała znaleziono z dala od miejsca zamieszkania. W Fukushimie znaleziono pluton.
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, trzęsienie ziemi, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz