Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolska: 11 inwestycji ze wsparciem z programu przebudowy dróg

0
Podziel się

Cztery inwestycje dot. dróg powiatowych i siedem w gminnych otrzymają
dofinansowanie w ramach programu przebudowy dróg lokalnych w Wielkopolsce - poinformował w
poniedziałek PAP rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

bErsuEmt

Cztery inwestycje dot. dróg powiatowych i siedem w gminnych otrzymają dofinansowanie w ramach programu przebudowy dróg lokalnych w Wielkopolsce - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

"Powołana przez wojewodę wielkopolskiego komisja najwyżej oceniła projekt powiatu poznańskiego oraz miasta i gminy Oborniki" - powiedział Stube.

Do podziału w województwie jest 20,7 mln zł. Gminy i powiaty starające się o dotację mogą liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa 50 proc. kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 3 mln zł.

bErsuEmv

Zgodnie z harmonogramem programu samorządy mają 14 dni na ewentualne wniesienie zastrzeżeń. Ostateczna lista, zatwierdzona przez wojewodę, zostanie ogłoszona najpóźniej do końca listopada.

Następnie wykaz projektów trafi do zatwierdzenia do ministra administracji i cyfryzacji - jeżeli lista się nie zmieni, to przebudowanych zostanie 46,5 km dróg.

W obecnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w Wielkopolsce do wojewody wpłynęły 122 wnioski, z tego 73 dotyczą dróg gminnych, a 49 - dróg powiatowych.

W ramach programu przebudowy dróg lokalnych w latach 2009-2013 w Wielkopolsce zmodernizowano 736 km dróg. Przeprowadzono 297 inwestycji wartych ponad 600 mln zł. Dotacja z budżetu państwa wyniosła 278 mln zł.

bErsuEmB

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych-Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój jest kontynuacją programu wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. (PAP)

kpr/ amac/

bErsuEmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)