Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolska : Za tydzień rozpoczynają się XV Targi Edukacyjne

0
Podziel się

450 wystawców z kilkunastu krajów zaprezentuje swoją ofertę na
rozpoczynających się 4 marca Targach Edukacyjnych w Poznaniu, którym towarzyszyć będą: Salon
Wyposażenia Szkół, Eko Forum oraz Europejskie Dni Pracy.

bEhcJKmZ

450 wystawców z kilkunastu krajów zaprezentuje swoją ofertę na rozpoczynających się 4 marca Targach Edukacyjnych w Poznaniu, którym towarzyszyć będą: Salon Wyposażenia Szkół, Eko Forum oraz Europejskie Dni Pracy.

Targi Edukacyjne organizowane są po raz piętnasty. W jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę przedstawi 280 szkół i uczelni, publicznych i niepublicznych, z Polski i zagranicy. Ekspozycji towarzyszyć będzie szereg wykładów i konferencji dla nauczycieli.

"Impreza jest przeznaczona dla uczniów i ich rodziców, maturzystów, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów" - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor targów Zofia Strzyż.

bEhcJKnb

W ramach Salonu Wyposażenia Szkół prezentowane będą nowoczesne meble szkolne i nowości z zakresu wyposażenia klas, w tym sprzęt audio-wideo, wyposażenie sal gimnastycznych i oprogramowanie dla szkół. Przez cały czas prezentowana będzie wzorcowa multimedialna klasa oraz pełnowymiarowe boisko sportowe z najnowocześniejszą nawierzchnią.

Eko Forum będzie prezentacją oferty edukacyjnej instytucji zajmujących się ochroną środowiska. Atrakcjami tej części targów będzie robot do prac podwodnych oraz ekomobil - mobilne centrum edukacji ekologicznej.

Uzupełnieniem oferty edukacyjnej będą Europejskie Dni Pracy, gdzie uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertami pracy, także za granicą.

Targi Edukacyjne w Poznaniu należą do największych tego typu imprez w Polsce. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 40 tys. widzów. Potrwają do 6 marca.

bEhcJKnh

Organizatorami Targów Edukacyjnych są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem ministra edukacji narodowej, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania.(PAP)

kpr/ hes/

bEhcJKnC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)