Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolska: Delegacja rosyjska złożyła kwiaty na wojennym cmentarzu

0
Podziel się

Podziękowania za opiekę nad grobami radzieckich żołnierzy w Poznaniu
przekazał marszałkowi Wielkopolski gubernator Obwodu Nowogrodzkiego Sergiej Mityn. Delegacja
przedstawicieli rosyjskich regionów złożyła w poniedziałek wizytę w Wielkopolsce.

bEhDxPat

Podziękowania za opiekę nad grobami radzieckich żołnierzy w Poznaniu przekazał marszałkowi Wielkopolski gubernator Obwodu Nowogrodzkiego Sergiej Mityn. Delegacja przedstawicieli rosyjskich regionów złożyła w poniedziałek wizytę w Wielkopolsce.

Wizyta Rosjan na cmentarzu wojskowym żołnierzy radzieckich na poznańskiej Cytadeli odbyła się przy okazji II Forum Regionów Polska - Rosja. Obrady plenarne Forum zaplanowano we wtorek w Warszawie.

"Chcemy podziękować za opiekę nad cmentarzem naszych żołnierzy w Poznaniu. Widać, że o to miejsce dbają także zwykli ludzie. Po powrocie do siebie będę musiał zwrócić uwagę na podobne miejsca w moim obwodzie" - powiedział podczas konferencji prasowej gubernator Mityn.

bEhDxPav

Przewodniczący Komisji ds. Kontroli Zabezpieczenia Działalności Federacji Rosyjskiej Władimir Kułakow zauważył, że 65 lat temu o Poznań walczyli Rosjanie i Polacy. "Dobrze by było kontynuować tę współpracę. Teraz takim +polem bitwy+ może być walka z kryzysem gospodarczym i rozwój współpracy gospodarczej" - powiedział Kułakow.

Rosyjska delegacja zapoznała się w Poznaniu z zasadami funkcjonowania samorządu województwa wielkopolskiego oraz z programami wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw realizowanymi w Wielkopolsce.

"Właśnie ta współpraca między takimi małymi firmami z naszych regionów może przynieść duże korzyści. My politycy musimy stworzyć ku temu dobre warunki" - zadeklarował Mityn.

We wtorek w Warszawie przedstawiciele regionów z Rosji i samorządów wojewódzkich z Polski wezmą udział w obradach plenarnych Forum. Forum przewodniczą: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i przewodniczący Rady Federacji Rosji Siergiej Mironow. Podczas głównej sesji marszałek wielkopolski Marek Woźniak przedstawi zasady finansowania polskich samorządów.(PAP)

bEhDxPaB

kpr/ ura/ jra/

bEhDxPaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)